ארועי השבוע האחרון ועדכונים

ליאור גורפינקל • 8/4/2018 כניסות


---------- Forwarded message ---------
From: Miklat Israel <miklatisrael@gmail.com>
‪Date: יום א׳, 8 באפר׳ 2018, 18:31‬
‪Subject: ארועי השבוע האחרון ועדכונים‬
To: liorgurfinkel@gmail.com <liorgurfinkel@gmail.com>


שותפים ושופות יקרים/ות


בשבוע האחרון היתה התרחשות רבה סביב נושא הגירוש ולכן אנו כותבים לכם כעת.


ביום שני האחרון נחתם הסכם בין ממשלת ישראל והאו״ם, הסכם שמשמעותו היתה העברה של 16 אלף מבקשי מקלט למדינות מערביות וקליטה בישראל של 16 אלף נוספים. בנוסף בתוך ההסכם דובר על העברת תקציבים שהיו מיועדים למתווה הגירוש הקודם לשיקום שכונות דרום תל אביב. הסכם זה שהיווה פתרון בר קיימא למצב מבקשי המקלט בארץ, הוסר משולחן הממשלה כאשר באותו יום חזר בו רוה״מ בנימין נתניהו מההסכם. בתוך כך בוטל גם התקציב לשיקום שכונות דרום תל אביב.

בשל לחץ כבד ממשלת רואנדה מגורמים רבים, היא אינה מוכנה לקלוט מבקשי מקלט אשר יגורשו בכפייה ולכן כיום אין מתווה גירוש קיים. בימים אלו ממשלת ישראל פועלת במרץ להוצאת מתווה חדש מול אוגנדה שלא יטיב עם מבקשי המקלט ולא לתושבי שכונות דרום תל-אביב. בשל כך, מבקשי המקלט שהיו אמורים להשתחרר מכלא סהרונים לא ישוחררו בשלב זה.

לכן עלינו המשימה להמשיך לפעול לקליטה ופיזור של קהילת מבקשי המקלט בישראל. זאת כדי שממשלת ישראל לא תצליח להוציא אל הפועל תכנית לא מוסרית חלופית וכדי להמשיך לדאוג לקליטה של מבקשי המקלט.

החברה הישראלית רוצה ויכולה לקלוט את קהילת מבקשי המקלט!! לכן אנחנו ממשיכים במאמץ למציאת פתרונות דיור ותעסוקה ופונים אליכם לעזור לנו לגייס עוד אנשים לכך. אנו מבקשים שתפיצו בקהילותיכם, יישוביכם ובין חבריכם את שני הלינקים לטפסים הבאים:


טופס הרשמה לקליטת מבקשי מקלט:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjZmoTNjfluiWKdB-XvoTyBqijGiOdoXMjcdAg8Tu_HCurEQ/viewform


טופס למעסיקים שמוכנים להעסיק מבקשי מקלט:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc1aR8pfriupCvV7XhUbvgNhShhg5lmQC5geB1DqVZsoONkqA/viewform


המאבק הציבורי ממשיך.

אתמול התקיימה הפגנה גדולה בירושלים שאורגנה בן לילה ובה השתתפו כ-2000 איש. המסר היה ברור ״לא משחקים משחק פוליטי עם חיי אדם״.

ברחבי העולם מתוכננות הפגנות ביום שני בשעה 12:00 מול שגרירויות אוגנדה השונות בדרישה לא לחתום עם ישראל על הסכם לא מוסרי של קבלת פליטים שגורשו בכפיה. אתם מוזמנים לקחת חלק במאבק בישראל על ידי שליחת מייל (לינק לאיוונט:https://www.facebook.com/events/162361731130797/ ). במידה ותתקיים הפגנה בישראל נשלח על כך עדכון.


בנוסף, ביום שני יתקיים אירוע התרמה במתנ״ס ימק״א בירושלים בשיתוף עם ״מרכז הקהילה האפריקאית בירושלים״ שהכנסותיו ילכו לקהילת מבקשי המקלט בעיר. מוזמנים להגיע, לשתף חברים ולהפיץ:

https://www.facebook.com/events/189165671871918/?action_history[0]=%22[%7B%5C%22surface%5C%22%3A%5C%22messaging%5C%22%2C%5C%22mechanism%5C%22%3A%5C%22attachment%5C%22%2C%5C%22extra_data%5C%22%3A%7B%7D%7D]%22כידוע פעילותינו מתקיימת מתרומות ובשביל רבים זוהי הדרך לעזור. במידה ואתם מעוניינים לבצע תרומה, אלו הלינקים הבאים:

מארה״ב: http://atzum.org/contribute/us-donations/

מישראל: http://atzum.org/contribute/israel-donations/

  • חשוב: יש לציין בלינק שהתרומה היא לטובת ״מקלט ישראל״כמו תמיד, אנחנו מודים לכם על מעורבותכם בכל דרך בה אתם בוחרים ומאחלים לכם חג שמח, עד שנהיה כולנו בני ובנות חורין,


מקלט ישראל