לקראת הבחירות: סיור מיוחד לחברון, השמורה המוגנת של הכהניזם הישראלי

ליאור גורפינקל • 14/2/2019 כניסות


---------- Forwarded message ---------
From: שוברים שתיקה <info@shovrimshtika.org>
‪Date: יום ד׳, 13 בפבר׳ 2019, 15:10‬
‪Subject: לקראת הבחירות: סיור מיוחד לחברון, השמורה המוגנת של הכהניזם הישראלי‬
To: <liorgurfinkel@gmail.com>


צפו באימייל זה בדפדפן

שוברים שתיקה - לוחמים ולוחמות מספרים על השטחים

חברות וחברים יקרים,

 
בפורים 1994, לפני 25 שנה, נכנס ברוך גולדשטיין למערת המכפלה בחברון והחל לירות. 29 מוסלמים נהרגו ו-125 נפצעו. הטבח הזה שינה את פני חברון לעד. בעקבותיו החלה, צעד אחר צעד, מדיניות ההפרדה שמאפיינת כיום את השליטה הצבאית בחברון. בעקבותיו החלה ה"סטריליזציה" של כבישים והאיסור על תנועת פלסטינים ברחוב השוהדא, שהיה עד אז מרכזה השוקק של חברון. הטבח השתלם.
 
שמו של גולדשטיין, רופא יהודי מקריית ארבע ואיש תנועת "כהנא חי", הפך למוקצה בחברה הישראלית ותנועת "כך" של כהנא הוגדרה כארגון טרור והוצאה אל מחוץ לחוק. אבל זה לא מה שקרה בהתנחלות בחברון ובקריית ארבע. לאחר הטבח פרסמה מועצת קריית ארבע גילוי דעת, שאמנם מביע צער על הטבח אך נטען בו גם ש"את כתב האישום יש לכוון נגד ממשלת ישראל והעומד בראשה שלא פעלו כנגד הפיגועים ובכך גרמו בעקיפין לטבח". את קברו של גולדשטיין אפשר למצוא עד היום בקריית ארבע, בפארק על שם מאיר כהנא. את יום השנה לטבח מציינים שם פעילי ימין במה שהם מכנים "מֵסִיבָּרוּך".
 

להרשמה לסיור

פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן גביר, אמר בעבר שגולדשטיין "ידע שעומד להישפך דם יהודי ויצא להגן על חבריו. אולי היו שם חפים מפשע, אבל במלחמה כמו במלחמה". היום הוא אחד המתמודדים ב"עוצמה יהודית", ממשיכת דרכה האידיאולוגית של "כך" והמפלגה שנתניהו קרא לה להתאחד עם "האיחוד הלאומי" כדי לאפשר את כניסתה לכנסת ולקואליציה שלו.
 
מורשת גולדשטיין, כמו מורשתו של רבו מאיר כהנא, מעולם לא מתה. בטח לא בחברון. בימין אוהבים לדבר על חברון, על גולדשטיין הם מעדיפים לשתוק. אבל תלמידיהם של גולדשטיין וכהנא הם האנשים שעבורם שולחת ישראל חיילים לחברון ושעבורם רוקן מרכז העיר מתושביו הפלסטינים.
 
ב-1 במרץ אנחנו יוצאים לסיור מיוחד בחברון לציון טבח גולדשטיין, בשיתוף עם תנועת "זזים – קהילה פועלת". הסעות יצאו מירושלים, תל-אביב ובאר שבע. בואו לראות את מה בדיוק בוחרים בימין לחבק. בואו לראות איפה עשינו את השירות שלנו, על מה הגנו ובאיזה מחיר. בימין מעדיפים שחברון תתקיים על סף התודעה הציבורית, שלא ידברו עליה, שלא יראו מה קורה בה. אבל חברון קיימת. חיים בה בני אדם, בני אדם נשלחים לסכן את חייהם עבורה.
 
על חברון אסור לשתוק. בואו איתנו.
 
הרשמו לסיור עכשיו >>

אוטובוסים לסיור יצאו מתל-אביב, ירושלים ובאר שבע

תל אביב: תחנת ארלוזורוב (איסוף 8:00, חזרה 16:00)

ירושלים: בנייני האומה (איסוף 8:30, חזרה 15:30)

באר שבע: מרכז המורים (איסוף 8:30, חזרה 15:30)

הרשמו עכשיו, מספר המקומות מוגבל!
© 2014 שוברים שתיקה, כל הזכויות שמורות.
 
קיבלת את האימייל הזה כי נרשמת לרשימת התפוצה שלנו דרך האתר או באירוע של הארגון.