ככה נראית סולידריות אמיתית

ליאור גורפינקל • כניסותההסתדרות יכולה לקבל פליטים כחברים - וככה לעצור את הגירוש

זזות וזזים יקרות/ים,

תארו לעצמכם עשרות אלפי עובדים משביתים את המשק בסולידריות עם מבקשי המקלט: אין טיסות מנתב״ג, אין תחבורה, מפעלים שובתים. תוך שעה הממשלה מכנסת פגישה בהולה עם ההסתדרות ולמחרת רה״מ מכריז: הגירוש בוטל.

זה לא תרחיש בדיוני - כמה פליטים כבר הגישו בקשת הצטרפות להסתדרות, ודובר הארגון הבהיר שמבקשי מקלט רשאים להצטרף כמו כל עובד אחר במשק. אבל בינתיים הם מעכבים את אישור ההצטרפות שלהם לארגון וזקוקים לדחיפה שלנו כדי לעשות את הדבר הנכון:

יו״ר ההסתדרות ניסנקורן שואף להיות מנהיג ציבור - בואו נראה לו שסולידריות עם הפליטים תקנה לו הרבה נקודות. גירוש הפליטים למותם צפוי להתחיל בסוף החודש - שלחו אימייל דחוף ישירות לניסנקורן בדרישה לקבל את מבקשי המקלט להסתדרות:

כמו שיודעים גם בהסתדרות, אמנות בינלאומיות מחייבות איגודי עובדים לקבל כל עובד, כולל מבקשי מקלט. ומרגע שהפליטים יהיו מאוגדים - הכוח האדיר של ההסתדרות יוכל להגן עליהם מהגירוש ולהבהיר לממשלה שהמחיר שהיא תשלם על המדיניות האכזרית שלה פשוט גבוה מדי.

אבל בהסתדרות גוררים רגליים ועוד לא אישרו את בקשתם של מספר פליטים להצטרף כחברים. ופה אנחנו נכנסים לתמונה - הלחץ שלנו יכול לשכנע את ניסנקורן לקפוץ למים - שלחו עכשיו מסר אישי לניסנקרון לעמוד לצד הפליטים:

פעילי זזים כבר שכנעו יותר מ-130 טייסים ואנשי/ות צוותי קרקע ואוויר לסרב להטיס פליטים למותם, והשבוע יחד עם SumOfUs, ארגון האחות הבינלאומי שלנו שנלחם בתאגידים, יותר מ-85,000 בישראל ובעולם קראו לחברות תעופה שמגרשות כבר עכשיו פליטים למותם לעצור את טיסות הגירוש. הכוח שלנו משפיע - יחד נעצור את הגירוש.

בנחישות,

אלי, רלוקה, מעין, שדא, בנג׳י והלי - צוות זזים

 

 

לקריאה נוספת: 

גם פליטים עובדים / הטלוויזיה החברתית, 4.3.18

https://act.zazim.org.il/go/2813?t=6&akid=2027%2E51791%2EVpLJf-

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-80,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.