5 נעצרו, אחד מהם תינוק

ליאור גורפינקל • כניסות

אתמול לפנות בוקר, משטרת ההגירה פרצה לביתה של משפחת אסטה ועצרה שתי נשים, תינוק, וילדים בני 5 ו-10. מייקל ואימו נמצאים במעצר כבר יומיים ועומדים בפני גירוש מידי.

אנחנו במצב חירום: האמהות מבקשות את התמיכה של הקהילה שלנו במימון הסעות מת״א להפגנת חירום שהן מארגנות בירושלים. כדי לאפשר ל-150 אמהות וילדים להגיע להפגנה ולהביא את המאבק נגד הגירוש ישירות לשר הפנים ורה״מ, אנחנו חייבים לגייס 6,600 ש״ח עוד היום. בואו נראה לאמהות ולילדים שהן לא לבד: לחצ/י כאן כדי לתרום למען ההסעות ולעמוד כתף אל כתף עם המשפחות מול הגירוש האכזרי:

בשבועיים האחרונים, יחד איתך יותר מ-10,000 פעילות ופעילי זזים הצטרפו לקריאה לרשות ההגירה, רה״מ והנשיא לעצור את גירוש הילדים שנולדו והתחנכו בארץ, ודוברים רק עברית. רובם נולדו לאמהות מהפיליפינים שהגיעו לארץ כדי לטפל בהורים וסבים שלנו, וישראל היא הבית היחיד שהם מכירים.

אבל שר הפנים מתעלם, ורשות ההגירה מסלימה את פעולות הגירוש. ילדים ומשפחות נשלפו מבתיהם ונשלחו למעצר לקראת גירוש, ומשפחות אחרות חיות בפחד בבתי מסתור ברחבי הארץ. הזמן לעצור את הגירוש כמעט אזל - ועכשיו אנחנו חייבים לעמוד יחד עם האמהות. יש לנו פחות מ-24 שעות כדי לגייס 6,600 ש״ח שיאפשרו לכ-150 אמהות וילדים להגיע להפגנת החירום בירושלים ורק בזכותך נוכל לעשות את זה - האם תוכל/י לתרום כדי לתת כוח למשפחות שנאבקות בגירוש ילדיהם

בשנה שעברה נשטפה הארץ במחאה חסרת תקדים נגד גירוש מבקשי המקלט. יחד עם קהילות הפליטים ותושבי דרום ת״א, גם הקהילה שלנו הצטרפה לעשרות האלפים שפעלו נגד תכנית הגירוש הגזענית - ויחד ניצחנו - עצרנו את הגירוש. אני יודע שנוכל לעשות את זה גם הפעם.

בנחישות, 

אלי, מעין, אורנת, הלי, רלוקה, בנג׳י וקרני - צוות זזים

 

נ.ב. כדי לקבל עדכונים על המשך המאבק ופעולות המחאה, הכנסו לעמוד הפייסבוק של ארגון הילדים והאמהות.

לקריאה נוספת:

שתי עובדות פיליפיניות נעצרו עם שלושת ילדיהן שנולדו בישראל לקראת גירושם / לי ירון, הארץ 23.7.19
https://act.zazim.org.il/go/4052?t=8&akid=4187%2E51791%2EqNJu6F

ילד שנולד בארץ נעצר עם אמו לקראת גירוש לפיליפינים / אורן זיו, שיחה מקומית 22.7.19
https://act.zazim.org.il/go/4053?t=10&akid=4187%2E51791%2EqNJu6F

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-135,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.

--
יחדיו זה יותר