קיבוצים עם החברה - קהילה מתנדבת: מארחים ילדי פליטים ומהגרי עבודה בקבוצים

ארנה וזאב זמיר • 1/8/2017 כניסות

הפעם אנו מבקשים לשתף אתכם במבצע קיץ קיבוצי. אתם מוזמנים להתרשם ולהצטרף.
הקריאה שלנו  ("קיבוצניקים עם החברה" באחריות שהם עדי) לארח בקיבוצים את ילדי הפליטים ומהגרי העבודה בעזרת עמותת "אליפלט"  - נפלה על אוזניים קשובות. 13  קיבוצים נרתמו למשימה האנושית והחברתית הקיץ הזה: אייל, מעברות, גזר, גבעת חיים מאוחד, נחשונים, נען, ניר אליהו, מעגן מיכאל, להבות חביבה, עינת, יקום, גן שמואל, נצר סרני.


את החוויה האישית והקהילתית בקיבוץ מעברות מתאר אריאל דניאלס:  "הגיעו להתארח בקיבוץ 50 ילדים מתוקים בגילאי 3-7 ואנשי צוות שליוו אותם מעמותת 'אליפלט' - אזרחים למען ילדי פליטים. כשהילדים ירדו מהאוטובוס השמחה וקולות ההתרגשות נשמעו למרחוק".

הפעילות התחילה במגרש הכדורסל, שם כובדו הילדים בכריכים. קבוצה אחת נשארה במגרש לשחק משחקי כדור והקבוצה השנייה התארחה בפינת החי. "הביקור בפינת החי ריגש את הילדים יותר", מתאר אריאל, "במגרש המשחקים היה בלגן עליז, משחקי כדור פחות עניינו את אורחינו הצעירים. אז יאללה לבריכה".

את ההפעלה בבריכה הוביל החינוך במעברות כאשר הנעורים הם שותפים חשובים – סדרו וארגנו כל מה שנחוץ, קפצו עם הילדים למים, שמרו, חיבקו, ליוו, והיו שם לאורך כל הדרך, שהסתיימה בארוחת צהריים. "היה מאוד מרגש לראות את ההתגייסות של חברי הקיבוץ ושל החינוך לפרויקט היפה הזה", מסכם אריאל. "היה מרגש במיוחד לראות את הנערים והנערות משמחים את הילדים הקטנים. הם עזרו לנו להפוך את היום המיוחד הזה לחוויה בלתי נשכחת עבור האורחים הצעירים שלנו".


מעוניינים לארח את ילדי אליפלט בקיבוצכם? פנו אלינו.

--
Orna & Zeev Zamir
Kibbutz Harel
Israel 99740