מתנחלים אלימים vs רועי צאן

ליאור גורפינקל • 14/6/2018 כניסות


מתנחלים אלימים תוקפים עדרי צאן בפראיות, מרססים כתובות נאצה על בתי הרועים, והצבא - שאמור לעצור את האלימות ולהגן על התושבים הפלסטינים - עומד מנגד. יחד איתך, מעל 3,000 פעילות ופעילים כבר פנו למנהל האזרחי בדרישה לפעול כדי לעצור את האלימות, אבל האלימות נמשכת. כדי לשנות את המצב בשטח אנחנו צריכים להעלות הילוך:

בשבועות הקרובים נארגן סיור ופעילות מחאה עם קהילות הרועים ולא נאפשר לאלימות להמשיך לעבור מתחת לרדאר הציבורי. ההסעות וההדרכה יעלו 6,200 ש״ח - ובשביל זה אנחנו צריכים את התמיכה שלך. את/ה איתנו?

בקעת הירדן רחוקה מעיני המצלמות, ולכן שיטת הגירוש האכזרית עוברת מתחת לרדאר הציבורי. השנה, בגלל מספר שיא של התקפות מתנחלים, הרועים נאלצים להוציא את הצאן למרעה גם בחודשי הקיץ הצחיחים. אבל המתנחלים האלימים לא מסתפקים - וממשיכים להתעלל ברועים ובכבשים.

לקהילות הרועים הפלסטינים בבקעת הירדן ודרום הר חברון כבר כמעט ואין ברירה ומשפחות רבות נאלצות למכור את הצאן ולעזוב את אדמתן - וזה בדיוק מה שהמתנחלים התוקפים רוצים להשיג.

אבל אנחנו יכולים לשנות את המשוואה: אם עשרות אזרחים ישראלים יגיעו לשטח לעמוד לצד רועי הצאן הפלסטינים, בצבא ובתקשורת כבר לא יוכלו להתעלם ויהיו חייבים לפעול. בואו נעצור את האלימות - לחצ/י עכשיו כדי לתמוך בסיור ופעולת מחאה שתעלה את המודעות לנושא:

כבר היום, נוכחות של פעילים ישראלים בשטח עוזרת להפחית את אלימות המתנחלים ולעצור את הגירוש השקט של קהילות הרועים. ההתגייסות שלנו יכולה להעצים את הפעילות הקריטית שלהם, ולשנות את המצב בשטח.

האם תוכל/י לתמוך בסיור מודרך ופעילות מחאה כדי לעצור את האלימות?

רק סיום הכיבוש יעצור את האלימות כלפי המשפחות ויגן על רועי הצאן - אבל עד אז לצבא יש מחויבות להגן על התושבים מפני האלימות והתקיפות של מתנחלים בשטח. שנה שעברה בעונת המסיק, פעילות ופעילי זזים מימנו אוטובוסים לעשרות ישראלים שהגיעו לשטח כדי לעזור למסיק לעבור בשלום. אנחנו נמשיך לעמוד נחושים מול ניסיונות הגירוש והסיפוח ונעצור את המתנחלים האלימים - ויחד נוכל לשנות את המשוואה ולעצור את האלימות.

בתקווה ונחישות,

אלי, מעין, מחמוד, הלי, רלוקה ובנג׳י - צוות זזים

 

לקריאה נוספת:

עלייה חדה בהתקפות האלימות של פעילי ימין קיצוני נגד פלסטינים בגדה / עמוס הראל, הארץ 22.4.2018

https://act.zazim.org.il/go/2975?t=7&akid=2370%2E51791%2EQiDRWp

הטרנספר השקט של הפלסטינים משטח C / רידא אבו ראס, ווינט 8.6.2018

https://act.zazim.org.il/go/2976?t=9&akid=2370%2E51791%2EQiDRWp

מאחז לא חוקי נבנה בצפון הבקעה - השלישי בשנה וחצי האחרונות / עמירה הס, הארץ 25.2.2018

https://act.zazim.org.il/go/2977?t=11&akid=2370%2E51791%2EQiDRWp

 

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-80,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.