אז מי רצח את רבין?

ליאור גורפינקל • 28/10/2018 כניסות
כדי להילחם בהסתה של היום, אנחנו חייבים לדבר על רצח רבין

 

אירועי יום הזיכרון לרצח רבין הם חלק מרכזי במאמץ השיטתי של נתניהו וממשלתו לשכתב את ההיסטוריה - אבל אנחנו לא שותקים.

בזכות מעל 100 פעילות ופעילים בדיוק כמוך, כבר גייסנו את הסכום כדי להציף את השכונות ואת לוחות המודעות ליד בתי ספר ברחבי הארץ בפוסטרים שמספרים את הסיפור האמיתי של ההסתה לפני 23 שנה - והיום. עכשיו יש לנו הזדמנות להוסיף עוד מאות פוסטרים ולהגיע לאזורים נוספים - אבל כדי שנוכל לעשות זאת אנחנו צריכים עוד 2,700 ש״ח. את/ה איתנו

 

הנה המייל המקורי ששלחנו לך שבוע שעבר במקרה שפספת:

זזות וזזים יקרות/ים,

כשאני שומעת שהשרה רגב ״לא חושבת שהייתה הסתה מימין״ לפני רצח רבין ואת השרה שקד טוענת שאין הבדל בין רמת האלימות משמאל ומימין, ברור לי שאנחנו במאבק על הסיפור שלנו - על ההיסטוריה שלנו ועל העתיד שנוכל, אולי, לבנות מתוכה. 

אירועי יום הזיכרון לרצח רבין הם חלק מרכזי במאמץ השיטתי של נתניהו וממשלתו לשכתב את ההיסטוריה כדי לסתום לכולנו את הפה: מלימודי האזרחות החסרים תחת השר בנט, דרך חוק ״הנאמנות בתרבות״ ועד למאמצים של נתניהו לשלוט בתקשורת.

ויש לזה רק תשובה אחת: אנחנו חייבות וחייבים להשמיע את האמת בעצמנו, ולצעוק אותה בלי פחד מעל כל במה אפשרית. לקראת ה-4 בנובמבר, נציף את השכונות ואת לוחות המודעות ליד בתי ספר ברחבי הארץ בפוסטרים שמספרים את הסיפור האמיתי של ההסתה לפני 23 שנה - והיום. לחצו כאן כדי להשתתף במימון הפוסטרים:

משרד החינוך לא יממן את זה וגם לא משרד התרבות. כדי שהתלמידים של היום ישמעו מה קרה אז, אנחנו צריכים להתגייס - עלות ההדפסה והתלייה של מאות פוסטרים ליד תיכונים בחיפה, ירושלים, תל-אביב ובאר שבע הינה כ-5,000 ש״ח. אם 100 מאיתנו יתרמו 50 ש״ח עכשיו, נוכל לתלות את הפוסטרים כבר בשבוע הבא. לחצו כדי להצטרף:

״אם לא תחדלו ממסע השיסוי וההשתלחות בכל מי שלא מתיישב עם הקו שלכם - ישפך כאן דם." את האזהרה הזו השמיעה נועה רוטמן, נכדתו של רבין, בפני חברי הכנסת שעות ספורות אחרי שאורן חזן כינה את מנכ״ל ״בצלם״ בוגד וקרא לו ״מבוקש - חי או מת״.  המילים שלה נפלו על אוזניים אטומות: נתניהו מעולם לא לקח אחריות על חלקו בהסתה שקדמה לרצח רבין, ומאז הפך את ההסתה למדיניות.

מול ההסתה המחריפה, רבים מעדיפים לשתוק. הם קוראים לזה ״ממלכתיות״ או מדברים על ״פיוס״, אבל אין דבר מסוכן מזה. כדי להילחם בהסתה של היום, אנחנו חייבים ללמד את הילדים שלנו מה קרה אז. וכשמארגני עצרת הזיכרון בכיכר רבין נכנעים לממלכתיות ריקה, האחריות להשמיע את האמת היא רק שלנו. לחצו כדי להלחם בהסתה:

אתרום כדי שהאמת תשמעהייתי תלמידת תיכון ב-1995 ורצח רבין עיצב במידה רבה את מי שאני היום. אני כותבת לכם היום כי אני יודעת שעשרות אלפים מחברי הקהילה שלנו מרגישים אותו הדבר, והגיע הזמן שנלחם על הסיפור שלנו, על הקול שלנו ועל העתיד שלנו כאן.


בתקווה,

רלוקה וכל צוות זזים - מחמוד, אלי, מעין, הלי ובנג׳י.

 

לקריאה נוספת:
נכדתו של רבין: "הפסיקו את ההסתה וההשתלחות, יישפך פה דם" / ישי פורת ואיתמר אייכנר, ווינט 21.10.2018

https://act.zazim.org.il/go/3509?t=8&akid=2907%2E51791%2E-3oprz

מירי רגב: אני חושבת שלא היתה הסתה מימין לפני רצח רבין / הארץ 22.10.2018

https://act.zazim.org.il/go/3510?t=10&akid=2907%2E51791%2E-3oprz

המשמרת הצעירה בעבודה נגד גבאי: "העצרת - פגיעה בזיכרון רבין" / מורן אזולאי, ווינט 23.10.2018

https://act.zazim.org.il/go/3511?t=12&akid=2907%2E51791%2E-3oprz

"מבוקש חי או מת": אורן חזן תקף את מנכ"ל בצלם בפרסום בפייסבוק / אריק בנדר, מעריב 21.10.2018

https://act.zazim.org.il/go/3512?t=14&akid=2907%2E51791%2E-3oprz

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-100,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.

--
יחדיו זה יותר