ידיעון ינואר 2018

ליאור גורפינקל • 31/1/2018 כניסותאם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון ינואר 2018                     نشرة كانون ثاني 2018                         טבת-שבט התשע"ח


בינואר קיבלנו את השנה האזרחית החדשה ב"כן, זה אפשרי" בכל מקום אפשרי.
בידיעון הפעם על הידוק הקשר עם ח"כיות וח"כים בכנסת ובאירועי שבתרבות, הסבר על הפעילות המגוונת של צוות מגוון, סיפורים מפרויקט Piece for Peace, הזמנה לפעילויות הקרובות, הצעה ללמידה בחברותא, ועוד ועוד על הפעילות המתמשכת בשטח

עושות שלום נפגשות עם חברות וחברי הכנסת
نصنع السلام نلتقي بعضوات وأعضاء الكنيست

נשים עושות שלום ממשיכות להגיע בכל יום שני לכנסת כדי להיפגש עם חברי כנסת ולצפות במליאה. באחת המליאות החודש זכינו לראות ולשמוע את ח"כ חיליק בר מברך ומשבח את נשים עושות שלום שמגיעות לכנסת כל שבוע, מבקרות בכל הארץ ממטולה ועד אילת כדי להביא לסדר היום את הצורך בפתרון הסכסוך. "אני מצדיע לכן על העשייה שלכן, אתן מנהיגות ואמיצות, רק בזכות ארגונים אזרחיים כאלו עוד יבוא שינוי, כולנו צריכים ללמוד מכן!" עוד מדבריו בסרטון זה

ביום שני האחרון הצטרפנו לשדולת הנשים לשלום וביטחון. הפעם הנושא היה 'כלכלת שלום - היבטים חברתיים וכלכליים'. דוברות מומחיות נשאו דברים בפני קהל גדול של חברות נשים עושות שלום וחברי כנסת מסיעות רבות על הסכסוך ומחירו לשני הצדדים. כמו כן דיברו נשות התנועה, ביניהן מהנדסת תעשייה וניהול, סטודנטית לפסיכולוגיה ונפגעת פעולות איבה. הן העלו את חזון השלום שלהן, את הצורך בשלום וביטחון ואת הרצון להביא תקווה לכל בית בישראל. למידע נוסף על השדולה

בואי גם את איתנו לכנסת. בתאריכים שונים יש הסעות מאזורים שונים בארץ. כל הפרטים כאן

מי שלא מצליחה להגיע לכנסת יכולה להיפגש עם חברי הכנסת ולקדם את מטרות התנועה קרוב לביתה. לפניכן הזמנה של צוות שבתרבות - צוות משנה של צוות קשרי ממשל:

חברי הכנסת חשובים לנו! أعضاء الكنيست يفكرون بنا!
נראות התנועה חשובה לנו! رؤية الحركة مهمة بالنسبة لنا!

הזדמנות לקדם את מטרות התנועה קרוב לבית!
צוות שבתרבות (ולאו דווקא בשבת) מזמין אותך להשתתף באירוע בו חבר כנסת או אישיות ציבורית אחרת מדברים עם קהל הבוחרים.
נשים עושות שלום משתתפות באירועים כאלו בכל הארץ.
הפרסומים לאירועים דרך הרכזות האזוריות.
בכל שאלה ניתן לפנות אלינו במייל - shabbatarbut@gmail.com.

הכרות עם צוותי התנועה והפעם - צוות מגוון
التعرف على طواقم الحركة وهذه المرة - طاقم التنوع

הצורך במגוון קולות הוא חלק חשוב ומהותי במרקם התנועה מתוך הבנה שככול שיהיו יותר שותפות לקידום והשגת הסכם מדיני מתוך האוכלוסייה הכוללת של ישראל, כך גדלים סיכוייו של הסכם זה להיות גורם מאחד ולהיות בר קיימא. מתוך עיקרון זה נובע גם אופן הפעילות של התנועה בפנייתה לציבורים השונים ובשיתופי הפעולה הנגזרים מכך. אנחנו פונות לקהלי יעד שאינם מתחברים לתנועה באופן טבעי ומנסות לחבור אליהם על ידי היכרות, למידה וברור משותף של הצרכים של האוכלוסיות השונות ובאיזה אופן אפשר לפעול יחד.

כדי לאפשר פעילות מגוונית אנו זקוקות קודם כל לתודעה מגוונית. אחד הדברים המרכזיים הוא ההבנה שאם אנו רוצות לעשות שינוי בעולם, אנחנו חייבות ומוכנות להשתנות בעצמנו. ובמילותיו של מהטמה גנדי: "תהיו השינוי שאתן רוצות לראות בעולם"

כיצד פועל הצוות, עם איזה קהילות נוצר קשר ומה זה דורש מאתנו - כל הפרטים כאן

פעילות של צוות מגוון במתנס ברמלה

פר]יסות שלום نسيج السلام

כולנו סקרניות לדעת לכמה פיסות שלום כבר הגענו, כולנו סקרניות לדעת עד כמה אנחנו קרובות ליעד הפנטסטי שהצבנו לעצמנו בתחילת הדרך. אבל היעד הוא לא הכל, גם לתהליך יצירת פ[ר]יסות השלום ואיסופן יש מה לספר.

על 364 Pieces for Peace שהגיעו מיפן, על משלחת נשות דת יהודיות ונוצריות שהגיעה לארץ ללמוד על הסכסוך והתיישבה להכין ריבועי שלום ולהמשיך בארצן בקהילות שלהן, ועל עוד רגעים מרגשים שפרויקט שטיח השלום זימן לנו, תוכלו לקרוא במאמר המקסים שכתבה יוזמת ורכזת הפרויקט.

וכדי שלא נישאר במתח נצטט מתוכו ש"יש כבר כ–6,000 פיסות שלום (ואולי אף יותר?!), כ–200 שטיחים כבר תפורים ועוד ריבועים רבים מחכים להשתלב בתפירה... אבל אל נשכח שבעצם, היעד שלנו הוא מיליון ריבועים או הסכם מדיני – מה שיגיע קודם!" למאמר המלא

עליזה ארז (מימין) יוזמת הפרויקט עם חגית רענן

הפעילויות הקרובות   الفعاليات القريبة

סעו לשלום سافروا بسلام

ב 1-2 בפברואר, כמנהגנו בימי חמישי ושישי הראשונים בכל חודש נעמוד בצמתים ו/או במרכזי קניות הומים בכל רחבי הארץ נחשוף את התנועה בפני הציבור הישראלי, ונדרוש להגיע להסכם מדיני.

כדי להצטרף לפעילות הקרובה אליך צרי קשר עם הרכזת האזורית או התקשרי לתמנע 050-5943427

 

זילפה יוז - אשה עושה שלום
زيلبا يوز- سيدة تصنع السلام

זילפה יוז גרה בקיבוץ רעים, מרחק 4.7 ק"מ מגבול רצועת עזה. את הצורך בהסכם מדיני בינינו לבין שכנינו היא חיה ביום יום. הפעילות בתנועת נשים עושות שלום היא צורך קיומי לזילפה גם בגלל טראומה אישית שעברה כאשר טיל פגע פגיעה ישירה בביתה כשהייתה בתוכו.

על החיים לפני ואחרי הפגיעה, על פעילות השלום בתנועה והתנדבות במז"ח - מרכז זכויות חברתיות בשדרות, וגם על יוזמה אישית שהיא רוצה לקדם מספרת זילפה: "הדבר שבוער בלבי הוא להכיר ולהנגיש לכלל הציבור בישראל ולנשים עושות שלום בפרט, את מצב התושבים בעוטף עזה, שחייהם מושפעים ישירות מהמצב הנורא של שכנינו בעזה. לשם כך אני מזמינה קבוצות קטנות של נשים ובני משפחותיהן לסיור בעוטף עזה, באזור היפיפה שלנו שעוטה אדום משלל הכלניות שפורחות בחודשים פברואר-מרץ".

כדי להמשיך להכיר את זילפה יש להקיש כאן

קבוצות חברותא مجموعة حفروتا

"חברותא" היא קבוצת למידה המונה כ-15 משתתפות שנפגשת אחת לשבועיים. הקבוצה הראשונה פועלת כבר שנתיים בתל-אביב.

חברות הקבוצה מציעות את נושאי הלימוד, אוספות חומר, מכינות את הפגישה ומנחות. הנושאים מחולקים בין חברות הקבוצה על פי ידע, עיסוק או עניין. הקבוצה בודקת לעומק את הקשר בין הציונות לסכסוך מזוויות שונות: הציונות הדתית מראשיתה ועד היום, הציונות החילונית, שפת הסכסוך, מידת ההשפעה של הנרטיבים השונים על דעת הקהל וכן הלאה.

מי שמתעניינת ורוצה להרחיב את ידיעותיה בסוגיות ליבה שהתנועה קשורה אליהן: מקורות הסכסוך הישראלי-פלסטיני, פתרונות מוצעים, הנרטיבים השונים, נשים בעולם וחלקן בתהליכי שלום ופיוס - מוזמנת להקים קבוצת לימוד באזור שלה, ולקבל הדרכה כיצד מתנהלת הלמידה בחברותא.

לפרטים נוספים: kochiamad99@gmail.com

סוף סוף הגענו לעיתון הנפוץ במדינה
وأخيرًا وصلنا إلى الصحيفة الأكثر إنتشارًا في البلاد

כתבה של דניאלה דקל-לונדון על "נשים עושות שלום" התפרסמה במוסף השבת של ידיעות אחרונות ב 26/1 והביאה לגל של הרשמות לתנועה. התמונה משמאל מתוך הכתבה. כל הזכויות שמורות לדניאלה לונדון-דקל. הנה חלק קטן ממנה:

"אני חושבת שבתור התחלה, זה ממש בסדר גמור לרתום את העגלה לפני הסוסים. יש מצבים שבהם התחושה הפנימית מקדימה את הניתוח השכלתני. לעיתים הפתרון מסובך מדי, מסוכסך מדי, נתון לפרשנויות שונות מדי, מכדי לפרוט אותו לאג׳נדה מדויקת או להמלצות של עשה ואל תעשה. יש מצבים שחייבים לעלות על העגלה, גם אם לא ברור מאיפה יגיעו כרגע הסוסים... אולי, אולי, אולי, אם העגלה תהיה מלאה בעשרות אלפי נשים... בסוף עשויים להירתם אל העגלה לא רק סוסים, אלא גם חמור לבן. כי לפעמים כשאי אפשר לבוא עם פתרון, חייבים לבוא עם אמונה".

שתפי את הפוסט על הכתבה בפייסבוק והזמיני גם את חברותייך להצטרף לעשרות אלפי הנשים בעגלה שלנו.

עושות ועושות ועושות نصنع ونصنع ونصنع  

לפניכן רשימה של חלק מהפעילויות שהתקיימו בחודש האחרון:

 • פגשנו את קהילת נעם, התנועה ליהדות מתקדמת, להיכרות והצגת תנועת נשים עושות שלום ברמת השרון
 • פתחנו תא סטודנטיות עושות שלום באוניברסיטת תל-אביב תחת הכותרת: סטודנטיות לומדות ביטחון ופועלות למען פתרון מדיני
 • הקשבנו להרצאה של עו״ד נטע לוי מארגון איתך-מעכי על החלטה 1325 - שיתוף נשים בתהליכי פתרון סכסוכים אזוריים - באוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע
 • קיימנו מפגש יד פוגשת יד אחות להיכרות עם התנועה באילת
 • הקתדרה הירושלמית קיימה מפגש בנושא מאחורי הקלעים של הפעילות הפרלמנטרית במוזיאון האסלאם
 • ארגנו פאנל בנושא סובלנות וחמלה בעידן משתנה בהוד השרון
 • הוזמנו להצגה קברט ז'בוטינסקי בתאטרון הקאמרי, וגם נשאנו דברים ברב שיח סוף עידן המלחמות
 • קיימנו סדנא נוספת להקשבה רדיקלית המביאה לשינוי השיח בחיפה
 • כ-70 רכזות שטח ​ורכזות צוותי התנועה נפגשו בישוב הבדואי חורה. מידע סטטיסטי מרתק מהמפגש: יש לנו בתנועה נרשמות מ-933 מתוך 1255 הישובים בארץ!
 • הקשבנו לחמוטל גורי, מספרת סיפורים לשינוי חברתי - איך הקול שלי ושלך יכול לשנות את התמונה - על דרכים נשיות ומפתיעות לפתרון סכסוכים בתל מונד
 • הקרנו את הסרט על נשות ליבריה במרכז מולתקא בבאר-שבע, בויצ"ו רחובות, בכפר קרע, בלוד, בית-שמש, געתון, אשקלון ודולב, וקיימנו חוגי בית מדן ועד אילת
 • רכבנו לשלום בתל-אביב ובמודיעין
 • חגגנו 3 שנים לעמידתנו הנחושה בכל שישי בצהרים בצומת כרמיאל

הצטרפי לעשיה ​انضمي إلى العمل

הצטרפי לפעילויות הרבות והשונות שלנו:

 • כל יום שני בכנסת כל הפרטים כאן.
 • דוכני הסברה והחתמה ברחבי הנגב המערבי בשבתות במהלך חודש פברואר במסגרת פסטיבל דרום אדום. רויטל 054-4238677
 • צוותי הסברה והחתמה באזור שלך ליד הבית להגדלת מספר החברות בתנועה. דליה 054-5704203
 • רוכבות לשלום בתל אביב, ימי שישי, פעמיים בחודש. דקלה 052-3420020
 • עמידה בצומת הקרוב אליך פעם בחודש. תמנע 050-5943427

לעוד פעילויות שאת יכולה לעשות למען השלום הקישי כאן.

פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


לאתר שלנו

כתבו לנו מייל


נשלח לכתובת liorgurfinkel@gmail.com מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: הרימון 9 רמת אפעל
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה