אוטובוס ליהודים בלבד

ליאור גורפינקל • 16/1/2019 כניסות
מנהל ביה״ח ברזילי טוען שההפרדה נעשה ״תוך כבוד הזולת״ - בואו נסביר לו שאין כבוד בגזענות

זזות וזזים יקרות/ים,

זה מרתיח. כל בוקר, בקו האוטובוס באשקלון שעובר דרך בית החולים ברזילי, עולה לאוטובוס מאבטח פרטי שמחפש נוסעים ״בעלי חזות״ ערבית, ומכריח אותם לרדת ולחכות בצד בזמן שהאוטובוס - עכשיו ליהודים בלבד - מסתובב דרך בית החולים.

בעקבות חשיפת הנוהל המחריד, מנהל בית החולים נאחז בתירוצים על ״ביטחון,״ וניסה לטעון שזה נעשה ״תוך כיבוד הזולת.״ האמת - זה פשוט מביך. דוקא במקום כמו בית החולים ברזילי, בו עובדים רופאים ערבים ויהודים זה לצד זה, לחץ ציבורי שלנו יכול להשפיע. בואו נזכיר להם את מה שהם אמורים לדעת: הפרדה אתנית היא לא לגיטימית, נקודה. קראו עכשיו למנהל ביה״ח ברזילי ולחברת ״דן דרום״ לבטל מיד את הנוהל הגזעני בו מורידים נוסעים ערבים מהאוטובוס:

בנחישות,

אלי, מעין, מחמוד, הלי, רלוקה, בנג׳י ואורנת - צוות זזים

לקריאה נוספת:

סלקציה בקו אוטובוס שנכנס לבי"ח ברזילי: שהערבים יחכו בחוץ / יעל מרום, שיחה מקומית, 15.1.19

https://act.zazim.org.il/go/3794?t=5&akid=3286%2E51791%2EpfHbPg

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-135,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.