לפני שילד ייפגע

ליאור גורפינקל • 21/8/2018 כניסות


חוק הלאום? 

הוא לא מתחיל בחדרי הממשלה ולא מסתיים במסדרונות הכנסת.

מחיקת השפה הערבית כבר כאן: בפארקי השעשועים הגדולים במדינה, הלונה פארק והסופרלנד, השפה הערבית פשוט לא קיימת - הבעלים מסרבים להציב שילוט בערבית, אפילו לא שלטי בטיחות ואזהרה.

בדיוק עכשיו, בשיא עונת המבקרים בקיץ ובמהלך חופשת עיד אל-אדחא (חג הקורבן)  - אנחנו חייבים לעצור את הגזענות לפני שזה יעלה בחיים של ילד: בואו נזכיר לחברת ״עיר השעשועים״ שמפעילה את הפארקים, שהרווחים שלה מגיעים מאיתנו - ציבור הלקוחות - ושאנחנו לא משלמים על גזענות. קראו עכשיו לחברת ״עיר השעשועים״ לבטל את המדיניות הגזענית ולתלות מיד שלטים גם בערבית בלונה פארק ובסופרלנד:

כשבכנסת מחוקקים חוקים גזעניים ומוחקים את השפה הערבית, גם בלונה פארק מבינים שהם יכולים להתייחס לילדות והילדים הערבים כאזרחים סוג ב׳. אבל גם בכנסת וגם בחברה לא לקחו את המחאה הציבורית ההמונית בחשבון: מאות  אלפים יצאו לרחובות ופעלו ברשת בשבועות האחרונים נגד חקיקה גזענית ומפלה, ולמען שוויון לכולנו.

ב״עיר השעשועים״ צריכים להבין שהילדים הערבים אינם שקופים: יש להם שמות, גילאים, חלומות, משפחה, וחברים. זה הזמן להזכיר להם שיותר מ- 20% מהאזרחים והאזרחיות במדינה הם ערבים ושאנחנו לא קונים גזענות. הצטרפו עכשיו לקריאה לחברת ״עיר השעשועים״ להציב מיד שילוט בערבית בלונה פארק ובסופרלנד, ולהפסיק להתעלם מהמבקרים הערבים.

יחד כבר פעלנו להוריד את חוק המואזין מסדר היום של הכנסת, וקראנו לארומה לבטל את ההנחיות הגזעניות אשר מנעו את העובדים הערבים לדבר בשפתם, ורק החודש יותר מ- 12,000 פעילי ופעילות זזים שלחו מיילים לח״כים נגד חוק הלאום ולמען שוויון. כבר הוכחנו שיחד יש לנו כוח אדיר -  בואו נעשה את זה שוב.

בנחישות,

מחמוד, מעיין, אלי, רלוקה, בנג׳י, והלי

צוות זזים

 

לקריאה נוספת:

אתרי בילוי בלי ערבית / תלם יהב, ידיעות אחרונות 11.8.18

https://act.zazim.org.il/go/3378?t=6&akid=2704%2E51791%2EH0U3Ss

הבדיקה חשפה: אלה אתרי הבילוי שמתעלמים מהמבקרים הערבים / הדר קנה, דה מארקר 12.2.18

https://act.zazim.org.il/go/3379?t=8&akid=2704%2E51791%2EH0U3Ssזזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-100,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.

--
יחדיו זה יותר