רוצה לעצור את המצלמות הנסתרות של ביבי בקלפיות הערביות? [פרסומת]

ליאור גורפינקל • כניסות


View this email in your browser


חברות וחברים יקרים الرفيقات والرفاق الأعزاء,

הסיפור הזה הוא אחד המטרידים והמטורפים שהיו כאן. ראש הממשלה הודיע - בגלוי ובלי שום בושה - שבמערכת הבחירות הקרובה, הם הולכים לדכא עוד יותר את ההצבעה של האזרחים הערבים. לפני כמה ימים הם ערכו כינוס גדול להכשרת מאות פעילים ליכוד שיחדירו מצלמות נסתרות לקלפיות בכל הישובים הערבים. המטרה היא ברורה: לגרום לאזרחים הערבים לפחד, לגרום להם לא להצביע.

هذه الحكاية هي إحدى الحكايات المقلقة والفظيعة التي شهدناها هنا. رئيس الحكومة قد صرّح - علنًا ودون خجل - أنهم في المعركة الانتخابية القريبة، ينوون قمع وطمس تصويت المواطنين العرب أكثر. قبل عدة أيام كانوا قد عقدوا اجتماعًا ضخمًا لتدريب المئات من نشطاء الليكود الذين سيتسللون مع كاميرات خفية لصناديق الاقتراع في البلدات العربية. ألغاية واضحة: تخويف المواطنين العرب، والتسبب بامتناعهم عن التصويت.

ככה הולכת להיראות מערכת הבחירות, ואם אנחנו רוצים לעצור את זה - אנחנו חייבים אתכם ואתכן איתנו. מחר, בדיוק מתי שתתכנס ועדת הבחירות לדון בהאם זה חוקי או לא להציב מצלמות בקלפיות, אנחנו נציב בכניסה לירושלים וממש מול הכנסת - משאית עם שלט ענק נגד דיכוי ההצבעה. נאמר באופן הכי ברור שרק אפשר שאין אזרחים סוג ב' - לא בקלפי ולא בכלל. רוצים לעזור לנו ולפעילים שלנו להוציא לפועל את הפעולה? היא תעלה 12,000 שקלים ואנחנו צריכים עזרה מהירה בגיוס הסכום. תסכימו לתרום?

هذا ما ستبدو عليه المعركة الانتخابية، وإن كنا ننوي التصدي لذلك ومنعه - فنحن بأمس الحاجة لكم ولكن معنا. غدًا، تمامًا عند اجتماع لجنة الانتخابات لمناقشة مسألة قانونية إدخال الكاميرات للصناديق، نحن سنوقف على مدخل القدس وأمام الكنيست تحديدًا - شاحنة تحمل يافطة ضخمة ضدّ قمع الحق بالانتخاب. سنقول بأوضح صورة ممكنة أنه ليس هناك مواطنين من طراز "ب" - ليس في الصندوق ولا في أي مكانٍ آخر. هل ترغبون بمساعدتنا ونشطائنا لإخراج النشاط حيز التنفيذ؟ سيكلفنا الأمر ١٢،٠٠٠ شيكل ونحن بحاجة لمساعدة سريعة وفورية لتجنيد هذا المبلغ. هل تتبرعون؟
כן, אתרום למאבק לשוויון בבחירות نعم، ساتبرع للنضال من أجل المساواة بالانتخابات
إنضمّوا لحراك نقف معًا הצטרפו לתנועת עומדים ביחד

זה לא היה מפתיע - הבריונות של הליכוד ונתניהו נמשכת גם בבחירות האלה, ומי שהכריזו ב-2015 שהערבים נוהרים וניסו להפחיד אזרחים ערבים מלהצביע באפריל האחרון, עושים גם עכשיו כל מה שהם יכולים כדי להפחיד את האזרחים הערבים מלהגיע להצביע. הם עושים את זה כי הם פחדנים, כי הם גזענים, וכי אין להם כוונה לעשות שום דבר גם אחרי הבחירות עבורנו – לא לפתור את העוני או את משבר הדיור, ולא לשים סוף לכיבוש ולחוסר הביטחון, ולעשות שלום. لم يكن ذلك بالأمر المفاجئ - فبلطجة الليكود ونتنياهو مستمرة للانتخابات هذه أيضًا، ومن أعلن ب-٢٠١٥ أن العرب يتدفقون وحاول ترهيب المواطنين العرب من التصويت في نيسان الماضي، سيفعل الآن أيضًا كل ما بوسعه لتخويف المواطنين العرب من المجيء والإدلاء بأصواتهم. يفعلون ذلك لأنهم جبناء، لأنهم عنصريون، ولأنهم لا ينوون عمل أي شيء من أجلنا حتى بعد الانتخابات - لا لحل أزمة الفقر أو ضائقة السكن، ولا لوضع حد للاحتلال ولانعدام الأمان، وتحقيق السلام.

הם פחדנים – כי הם יודעים שאם הציבור הערבי יצא להצביע, אז הגזענות שלהם תיפול. هم جبناء - لأنهم يدركون أنه بحال خرجت الجماهير العربية للتصويت، فإن ذلك يعني أن عنصريتهم ستسقط.

הם גזענים – והם לא מתכוונים לעצור אחרי הבחירות. כי עבור נתניהו והליכוד, להציג את האזרחים הערבים כאויבים זו תכנית עבודה קבועה. עבורם, לייבש את הציבור הערבי, להפלות אותו, לצייר אותו כאלים וכסכנה, להפיץ שנאה כלפיו, זה חלק מהחזון. هم عنصريون - وهم لن يكفوا عن ذلك بعد الانتخابات. لأنه بالنسبة لنتنياهو ولليكود، فإن تصوير المواطنين العرب كأعداء ما هو إلا خطة عمل ثابتة. بالنسبة لهم، مص دماء الجماهير العربية، التمييز ضدها، تصويرها كمجموعة عنيفة تشكّل خطرًا، هذا كله جزء لا يتجزأ من الرؤيا الخاصة بهم.

והם לא מתכוונים לעבוד עבורנו – כי הם אף-פעם לא עשו את זה. כשהימין בשלטון, הוא עובד עבור האדונים האמיתיים שלו – אליטת ההתנחלות המשיחית והגזענית, ובעלי-ההון. את כל השאר הם שולחים להילחם זה בזה, מנסים לסכסך בינינו, לריב על פירורים. העוני בציבור הערבי ובציבור היהודי לא מעניין אותם. מערכות הרווחה והבריאות הקורסות לא מעניינות אותם. האפשרות לחיות בשלום לא מעניינת אותם. אנחנו – ערבים ויהודים – לא מעניינים אותם. وهم لا ينوون العمل لأجلنا - لأنهم لم يفعلوا ذلك قط. عندما يتولى اليمين سدة الحكم، فهو يعمل من أجل أسياده الحقيقيين - نخبة الاستيطان العنصرية، وأصحاب الثروات. أما كل البقية فهم يتركونهم ليحارب أحدهم الآخر، يحاولون إثارة الفتن بيننا، لنتنازع على الفتات. ألفقر في المجتمع العربي وفي المجتمع اليهودي لا يعنيهم. أجهزة الصحة والرفاه الآخذة بالانهيار لا تعنيهم. إمكانية العيش بسلام لا تعنيهم. نحن - عرب ويهود - لا نعنيهم.

בליכוד חושבים שהם יצליחו להפחיד אותנו. הם לא. בבחירות האלה – אנחנו נעצור אותם. לא יהיו פה הפחדות, לא יהיו פה אזרחים סוג ב', לא תהיה פה גזענות בחסות מפלגת השלטון. כן יהיה פה מקום לכולנו. يعتقدون في الليكود أنهم سينجحون بتخويفنا. هذا لن يحدث. في الانتخابات هذه - نحن سنتصدى لهم. لن يرهبنا شيء، لن يكون هنا مواطنون من طراز "ب"، لن تكون هنا عنصرية برعاية الحزب الحاكم. نعم سيكون هنا مكان لنا جميعًا.
إنضمّوا لحراك نقف معًا הצטרפו לתנועת עומדים ביחד
אתרום למאבק לשוויון בבחירות ساتبرع للنضال من أجل المساواة بالانتخابات
Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

 


--
יחדיו זה יותר