דחוף: הנה 3 דברים מיידים שאפשר לעשות כדי לעצור את חוק הלאום

ליאור גורפינקל • 12/7/2018 כניסות


הודעה שהועברה
מאת: אלון-לי גרין, עומדים ביחד <alonlee.green@standing-together.org>
תאריך: 11 ביולי 2018 בשעה 13:14
נושא: דחוף: הנה 3 דברים מיידים שאפשר לעשות כדי לעצור את חוק הלאום
אל: ‫liorgurfinkel@gmail.com


חברות וחברים, 

אני כותב לכם בעניין דחוף וחשוב - חוק הלאום והמאבק שלנו לעצור אותו, שיגיע לשיא במוצ"ש הקרוב בצעדה ועצרת ענק בת"א. יש מה לעשות ואנחנו צריכים אתכם איתנו.

أكتب لكم بشأن طارئ ومهم - قانون القومية ونضالنا من أجل إيقافه، والذي سيبلغ ذروته مساء السبت القريب في تظاهرة ووقفة احتجاجية ضخمة في تل أبيب. هنالك ما نفعله ونحن بحاجتكم معنا.

חוק הלאום זה השם של החוק שבעוד מספר ימים הממשלה תנסה להעביר באופן סופי ובלתי הפיך. חוק הלאום זה השם של החוק שיהפוך את הגזענות, האפליה, ההשפלה וההפרדה לחוקיים, ויותר מזה - רצויים ומעודדים במדינת ישראל. חוק הלאום זה החוק שיביא את ההדרה בישראל ואת הפגיעה בכל המיעוטים - אתיופים, מזרחים, יוצאי ברה"מ, להט"בים ובמיוחד ערבים - לשיאים מפחידים שעוד לא ראינו כמותם.
قانون القوميّة هذا هو اسم القانون الذي ستحاول الحكومة تمريره بعد أيامٍ معدودة بشكلٍ نهائي وقاطع. قانون القوميّة هو اسم القانون الذي سيمنح الشرعية للعنصرية، للتمييز، للإذلال وللفصل، بل وانّ هذه الأمور ستصبح مرغوبة وتحظى لتشجيع في دولة إسرائيل. قانون القوميّة هو القانون الذي سيؤدي للإقصاء في إسرائيل وللمسّ بجميع الأقليات لدرجة مخيفة لم نشهد مثلها من قبل.


יש לנו פחות משבוע לעצור את חוק הלאום, ואנחנו מתכוונים להצליח לעשות את זה. אבל בשביל זה, אנחנו צריכים אתכם ואתכן. את כולנו. כי הבית הזה שייך לכולנו, ואנחנו לא מתכוונים לוותר על זה.
أمامنا أقلّ من أسبوع لوقف قانون القومية وبنيّتنا النجاح في فعل هذا. لكن من أجل ذلك، نحن بحاجتكم وبحاجتكنّ. نحن جميعنا. لأن هذا البيت لنا جميعًا ولن نتنازل عن ذلك.

יש לי שלוש בקשות קטנות ומיידיות וזה יעזור לנו מאוד אם תוכלו לבצע לפחות אחת מהן - או את שלושתן יחדיו:
لديّ ثلاث طلبات صغيرة وفورية وقيامكم بتلبية واحد منها على الأقل - أو الثلاثة معًا - سيساعدنا بشكل كبير:
לחצו כאן כדי לאשר השתתפות במוצ"ש
לחצו כאן כדי לשתף את האירוע בפייסבוק
לחצו כאן כדי לתרום לנו
האמירה שלנו היא ברורה: כל האזרחים שווים. ובגלל שלממשלה אין פתרונות לאף-אחד מאיתנו - לא למשבר הדיור, לא לקשישים ולנכים, לא ליוקר המחייה הגבוה, לא למערכת הבריאות הקורסת - הם מחוקקים חוקים מיותרים, מפחידים ומפלים כמו חוק הלאום. כדי להסית, לבלבל ולהפריד בינינו. בגלל שאין להם פתרון לאף בעיה אמיתית של העם בישראל, הם מנסים לשכנע אותנו לשנוא זה את זה, הם שולחים אותנו לריב על הפירורים והם דואגים רק לעצמם ולאליטה שאותם הם משרתים, שהיא היחידה שתרוויח מהחוק הזה.
نداؤنا واضح: جميع المواطنين - جميعهم - سواسية. إلا أن الحكومة ليست على استعداد للاعتراف بذلك. ولأنه لا من حلٍ لدى الحكومة لأيٍ منّا - ليس لأزمة السكن، ليس للعجزة وذوي الإعاقات، ليس لغلاء المعيشة العالي، ليس للجهاز الصحي المتردي - هم يسنون قوانين مقلقة، منحازة ولا لازمة لها كقانون القوميّة، كي يحرضوا، يثيروا البلبلة ويفرّقوا بيننا. 


אבל אנחנו יודעים: כולנו אזרחים שווים - ערבים ויהודים, נשים וגברים, מזרחים, אתיופים, יוצאי ברה"מ, חברות וחברי הקהילה הגאה. העם כאן הוא גדול ומגוון, יש בו הרבה קהילות והרבה ציבורים. חוק ההפרדה והאפליה שמקדמת הממשלה - שמכונה "חוק הלאום" - הולך לנסות ולהשאיר חלקים גדולים בחוץ: מחוץ ליישובים עם ועדות קבלה, מחוץ ליחס הוגן בבתי משפט, מחוץ למעגל האזרחות, מחוץ לדמוקרטיה. ולזה אנחנו לא נסכים.
مساء السبت القريب سنخرج للشارع ونقول: كلنا مواطنون متساوون - عرب ويهود، نساء ورجال، شرقيون، أثيوبيون، القادمون من الاتحاد السوڤييتي، المثليون والمثليات. قانون التفريق والتمييز الذي تدفعه الحكومة قدمًا - والذي يدعى "قانون القومية" - سيُبقي أجزاء كبيرة خارجًا: خارج البلدات على ضوء لجان القبول، خارج المعاملة اللائقة والعادلة في المحاكم، خارج دائرة المواطنة، خارج الديمقراطية. ونحن لن نقبل بهذا.


במוצאי שבת הקרובה, 14 ביולי - בדיוק ביום בו התחילה לפני 7 שנים המחאה החברתית הגדולה - נצא שוב לרחוב, כדי לדרוש שוויון מלא לכולנו, וכדי לעצור את חוק הלאום. את הזעקה הזו נשמיע חזק, עד שאפילו בממשלה יצטרכו לשמוע אותה:
يوم السبت مساءً، في ال-١٤ من تموز - تمامًا في ذات اليوم الذي بدأت فيه الإحتجاجات الإجتماعية الكبيرة قبل ٧ أعوام - سنخرج مجددًا للشارع، لنطالب بمساواة تامّة لنا جميعًا، ولوقف قانون القومية. سنُسمِع صرختنا عاليًا، حتى تتمكن الحكومة من سماعها:

 
כל האזרחים שווים. 
והבית הזה - הוא הבית של כולנו.
كل الناس سواسية
وهذا البيت لنا جميعنا
בהצלחה לכולנו ונתראה במוצ"ש הקרוב,
אלון-לי גרין
המנהל הארצי של תנועת עומדים ביחד
بالنجاح لنا جميعًا ونلتقي مساء السبت القريب،
ألون-لي چرين
المدير القطري لحراك "نقف معًا"
לחצו כאן כדי לשתף את האירוע בפייסבוק
לחצו כאן כדי לתרום לנו

רוצים להפסיק לקבל מאיתנו מיילים? בבקשה: