הליכוד מנסה לעצור את הפעילות שלנו

ליאור גורפינקל • כניסותאנחנו צריכים את עזרתך. הליכוד הגישו הבוקר עתירה לוועדת הבחירות כדי לעצור את היוזמה שלנו להסעת בדואים מהכפרים הלא מוכרים לקלפי, וביקשו להוציא צו מניעה לכל הפעילות של זזים עד לבחירות.

מאז שהוכרז מועד ב׳ של הבחירות, אנחנו פועלים בנחישות נגד המאמצים למנוע מהאזרחים הערבים מלממש את זכותם הבסיסית ולהצביע ובעד שוויון לכל האזרחים - בקלפי ומחוצה לו. התביעה של הליכוד היא תביעת השתקה נגד הקהילה שלנו, אבל בעיקר נגד כלל האזרחים הערבים ובתוכם הבדואים בכפרים הבלתי מוכרים, שבלי גישה לקלפיות המרוחקות לא יוכלו להצביע. 

עכשיו אני פונה אליך ומבקשת את תמיכתך. בניגוד למיליונים שעומדים לרשות העותרים, הכוח שלנו הוא סך כל הקולות של כל אחת ואחד מהפעילים שלנו

בחודשים האחרונים ניצחנו את ניסיונות דיכוי ההצבעה כשוועדת הבחירות אסרה על הליכוד ועל שאר המפלגות להציב מצלמות בקלפי. ביום הבחירות נפעיל קו חם בערבית, לדיווח על כל ניסיון להפריע למהלך ההצבעה ובנינו מערך הסעות שבלעדיו לתושבי הכפרים הלא מוכרים פשוט אין איך להגיע לקלפי. 

הפעילות הבסיסית הזו למען שוויון ודמוקרטיה היא מה שהליכוד מנסה לעצור. במועד אפריל של הבחירות, העתירה שהליכוד הגיש נגדנו יחד עם אם ׳תרצו׳ נדחתה, ואני צריכה אותך איתי כדי להבטיח שננצח גם הפעם

אני לא מודאגת לגבי זזים. אני גאה בפעילות האזרחית שלנו שלנו ובכל אחת ואחד מהפעילים ששותפים לה, בין אם בחתימה על עצומה, בתרומה או בשטח. אני כן חוששת שצו מניעה נגד זזים ישדר מסר מרתיע ומשתק לאזרחים הערבים ולכל מי שהשוויון והדמוקרטיה יקרים לליבו. לכן אסור לנו לתת ליוזמת ההפחדה הזו לנצח.

בנחישות, 

רלוקה וכל צוות זזים - מעין, לביבה, בנג׳י, אלי, הלי, קרני ואורנת

נ.ב. אני מתנצלת על העומס, אני יודעת ששלחנו לך הודעה רק הבוקר. זה היה לפני ששמענו על הנסיון של הליכוד לעצור את הפעילות שלנו, ורצינו לעדכן אותך בהקדם האפשרי בהתפתחויות הדחופות.

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-135,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.

--
יחדיו זה יותר