מועדון טרום בכורה בקולנוע גאה להציג: "נפילת האימפריה האמריקאית", "החיוך האטרוסקי" - פרסומ

אביבה ויסגל • כניסות
להסרה מרשימת התפוצה
Sent with GeltSimple
מועדון טרום בכורה בקולנוע שמח להציג:
16.05 יום חמישי, 20:00 - אודיטוריום היכל התרבות
הקרנת הסרט:

"נפילת האימפריה האמריקאית" eThe Fall of the American Empir

דובר צרפתית, תרגום לעברית ולאנגלית. 127 דקות
פייר פול בן ה- 36 הוא אינטלקטואל בעל דוקטורט בפילוסופיה, שנאלץ לעבוד למחייתו כשליח. בעודו מוסר שליחות, הוא נקלע לזירת פשע שהשתבשה. על המדרכה הוא מבחין בשני הרוגים ובשני שקים מלאים בכסף. פייר פול נאלץ להתמודד עם שאלה גורלית – האם לצאת משם כשידיו נקיות, או לקחת את הכסף ולברוח?
סרטו החדש של הבמאי זוכה האוסקר דניס ארקן ("שיחות נפש"), מציע מבט שנון אך נוגע ללב, כמו שרק הוא יודע לעשות, על השליטה של הכסף בחברה, בה כל שאר הערכים מתפוררים.
"כולנו נתונים תחת האימפריה האמריקאית. הרקבון המוסרי של האימפריה חילחל גם אלינו. כסף הוא רק סימפטום אחד. האם נמצא אנטיביוטיקה חזקה מספיק כדי להילחם בחולי?" דניס ארקן.
שחקנים: אלכסנדר לאנדרי, רמי ז'יראר, מאריפייה מורן.
מרצה: ד"ר דורון הרמן, סמנכ"ל בכיר מיסוי גלובאלי בחברת 'טבע': "השוק הסודי של הכסף" מדינות ואזרחים במשחק ״חתול ועכבר״ גלובלי.
17.05 יום שישי, 10:00 - אודיטוריום היכל התרבות
הקרנת הסרט:
"החיוך האטרוסקי"The Etruscan Smile

ארה"ב/אנגליה  2018  דובר אנגלית, גאלית סקוטית, תרגום לעברית,107 דקות
רורי מק'ניל הוא סקוטי מחוספס הנאלץ לעזוב את ביתו ולנסוע לטיפול רפואי בסן פרנסיסקו. הוא עובר לגור עם בנו אותו לא ראה שנים ועם כלתו המכורה לעבודה, ומתעב כל רגע. להפתעתו, כשהוא חושב שלחיים כבר אין יותר מה להציע, משתנה כל עולמו דרך הקשר עם נכדו הפעוט.
"החיוך האטרוסקי" מעבד למסך את ספרו של חוסה לואיס סמפרדו. הסרט, בבימויים של הבמאים הישראלים עודד בן נון ומיכל ברזיס (שסרטם "איה" היה מועמד לאוסקר) דרמה מחממת לב המביאה למסך את כל היופי של סקוטלנד וסן פרנסיסקו ואת גדולתו של השחקן הבריטי בריאן קוקס.
שחקנים: בריאן קוקס, רוזנה ארקט, תורה בירץ' בימוי: עודד בן נון, מיכל ברזיס.
הסרט זכה בפרס חבר השופטים של Montreal World Film Festival,
מרצים: מיכל ברזיס ועודד בן נון במאי הסרט. על הדרך שהובילה אותם לעשיית "החיוך האטרוסקי", ואנקדוטות מתהליך עשיית פיצ'ר ראשון על במה בינלאומית.
להתראות בניוזלטר הבא...