בזכותך - ניסנקורן עשה היסטוריה

ליאור גורפינקל • 20/6/2018 כניסות
בזכותך - מבקשי מקלט יכולים להצטרף להסתדרות!

היי

״אני מצפה ממך לאשר למבקשי המקלט להצטרף כחברים להסתדרות. מאז ומתמיד ארגוני העובדים דאגו לחלשים בחברה ולשם כך קיבלתם את מנדט העובדים״.

זה המכתב שפעילת זזים דפנה שלחה ליו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לפני כחודשיים, בעקבות מאבקם של עשרות מבקשי מקלט שביקשו להצטרף לשורות ההסתדרות - כדי שיוכלו לקבל הגנה, בדיוק כמו כל שאר העובדים - ועכשיו ניצחנו. יחד אתך, דפנה ועוד יותר מ-2,600 פעילות ופעילי זזים שלחו מכתבים ישירות לניסנקורן וקראו לו לאשר את הצטרפותם של מבקשי המקלט להסתדרות - ועכשיו סוף סוף קיבלנו את החדשות הטובות: בקשתם של הפליטים אושרה!

המאבק היה ארוך ומפותל: בהתחלה הנהלת ההסתדרות דחתה את בקשות ההצטרפות ״מסיבות טכניות״ - אבל פעילי חד״ש בהסתדרות ומבקשי המקלט שהובילו את המהלך לא ויתרו. הם ידעו שאמנות בינלאומיות מחייבות איגודי עובדים כמו ההסתדרות לקבל כל עובד, כולל מבקשי מקלט - והלכו עד לבית דין של ההסתדרות. ועכשיו הפליטים ניצחו. ההסתדרות תקבל מבקשי מקלט לשורותיה, ותגן עליהם כמו על כל עובד אחר במשק!

בחצי שנה האחרונה, שכנענו טייסים לסרב להטיס פליטים אל מותם, פעלנו מול חברות התעופה המגרשות, יצאנו לרחובות עם עוד עשרות אלפים - ויחד עם קהילות מבקשי המקלט, תושבי דרום ת״א וארגוני הפליטים  עצרנו את הגירוש! אבל בהיעדר מתווה ברור, המאבק למען הפליטים רחוק מלהסתיים. כדי שנוכל להמשיך לפעול למען הסדרת מעמד הפליטים ולמען תושבי דרום ת״א - כארגון עצמאי שנסמך על תרומות פרטיות בלבד, אנחנו צריכים יציבות כלכלית שתאפשר לנו לפעול לאורך זמן. האם תוכל/י לתמוך בקהילה שלנו באופן חודשי, כדי שביחד נוכל לנצח?

תודה על כל הפעילות שלך,

אלי, מעין, רלוקה, מחמוד, הלי ובנג׳י - צוות זזים

נ.ב. אם אין לך אפשרות לתרום באופן קבוע, פשוט הסיר/י את הסימון בתיבה ״תרומה חודשית״ כדי לתרום באופן חד פעמי. אם ברצונך לתרום דרך פייפאל - בבקשה הגב/י למייל זה כדי ליצור איתנו קשר.

 

קריאה נוספת:

ההסתדרות חזרה בה: מבקשי מקלט יוכלו להצטרף כחברים בארגון / אור קשתי, הארץ 14.6.2018

https://act.zazim.org.il/go/2992?t=5&akid=2387%2E51791%2ElZBrgS

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-80,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.