בברזילי לא יכולים להתעלם יותר

ליאור גורפינקל • 22/1/2019 כניסות


ישבתי הבוקר מול מנהל ביה״ח ברזילי, כדי להביא את הקול של אלפי פעילי זזים שפעלו בשבוע האחרון נגד ההפרדה בין יהודים וערבים באוטובוס שנוסע בשטח בית החולים:בזכות אלפי החתימות על העצומה ובזכות ההתגייסות של פעילים בתרומות ובשטח, הנהלת בית החולים הציעה לנו להיפגש, והבטיחה לבחון מחדש את הנוהל של הפרדה גזענית בין יהודים וערבים באוטובוס.

זה הישג חשוב, אבל זה לא מספיק. הנוהל עוד לא בוטל והזדעזעתי לשמוע שמנהל בית החולים מודה שנעשה בשטח שבאחריותו פרופיילינג על בסיס קבוע ושאכן מתקיים נוהל שמוריד נוסעים פלסטינים מהאוטובוס.

אני צריך אותך איתי כדי להשלים את המאבק ולדאוג שהנוהל המפלה והמשפיל יבוטל: המשך הקמפיין דורש משאבים לעבודה מול התקשורת, בשטח וברשת. האם תתרמי כדי שנוכל להמשיך את המאבק עד לביטול ההפרדה הגזענית באוטובוס?

בפגישה, מנהל ביה״ח ד״ר לוי הביע הערכה להתגייסות האזרחית הרחבה, והופתע לשמוע עדויות מהשטח שהבהירו עד כמה הנוהל הקיים בעייתי. אבל למרות זאת, בברזילי עדיין מסרבים להתחייב לעצור את ההפרדה, ומנסים לגלגל את האחריות על משרד הבריאות.

לכן, עכשיו כשכבר ברור שהלחץ שלנו משפיע ואחרי שהצלחנו לפתוח ערוץ קשר ישיר עם הנהלת בית החולים, אנחנו ממשיכים בכל הכוח - עד שננצח. כדי שנוכל להמשיך להשמיע את הקול של הקהילה שלנו מול האפליה וההפרדה, אנחנו צריכים את התמיכה שלך. לחצ/י כדי לעצור את ההפרדה:

חשיפת נוהל ההפרדה באוטובוסים בברזילי זעזעה אותי. באותו יום פתחנו קמפיין דחוף, ובשבוע האחרון אלפי אזרחיות ואזרחים כמוך הצטרפו לקריאה שלנו. זו לא הפעם הראשונה שהקהילה שלנו מתגייסת בהצלחה נגד הפרדה בין יהודים וערבים - עשינו את זה בקמפיין נגד ההפרדה במחלקות היולדות ושם הצלחנו, בין היתר, להכניס אל בית החולים מאיר תכנית הכשרה של רופאים לזכויות אדם כדי לייצר סביבת בטוחה ללא אפליה וגזענות. גם אז זה לקח זמן, עבודה קשה ובעיקר - התגייסות מרגשת של הקהילה שלנו. ויחד איתך, אני יודע שגם הפעם נצליח.

בהערכה רבה,

מחמוד, רלוקה, מעין, אלי, בנג׳י, הלי ואורנת - צוות זזים 

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-135,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.