עוצרים את הגירוש לאוגנדה

ליאור גורפינקל • 11/4/2018 כניסות
קראו עכשיו לאוגדה: העולם צופה - אל תתנו יד לגירוש!

זזות וזזים יקרות/ים,

בג״ץ קבע אתמול כי אין הסכם המאפשר גירוש בכפייה. אוגנדה מכחישה שתקבל פליטים מגורשים - אבל ביבי נואש, ומנסה לשכנע מדינות באפריקה לשתף פעולה עם הגירוש - ורק לחץ אזרחי יבטיח שהגירוש האכזרי יבוטל:

מאבק של אלפי אזרחים ופליטים בישראל ובעולם כבר הצליח להרתיע את רואנדה, והתכנית לגרש פליטים לרואנדה קרסה. עכשיו בואו נשכנע גם את אוגנדה - לא ניתן לנתניהו לשלוח עשרות אלפי בני אדם למסע פליטות נוסף של עינויים, אונס, וסכנת חיים -

לחצו כדי לשלוח אימייל ישיר לראש ממשלת אוגנדה ולשר החוץ, וקראו להם לסרב לקבל את תכנית הגירוש הגזענית:

נתניהו נלחץ מהטוקבקיסטים הקיצונים בפייסבוק ובממשלה - בהתחלה הוא ביטל את ההסכם עם האו״ם, ועכשיו מנסה לקדם חוק עוקף בג״ץ. אבל התרגילים לא יעזרו לביבי, כי הלחץ האזרחי נגד הגירוש עובד - ממשלת רואנדה נלחצה מהביקורת האזרחית, מישראל ומהעולם וביטלה את הסכמתה לגירוש הפליטים לשטחה. בואו נעשה את אותו דבר עם אוגנדה -

סיגל אביבי ויעל אורגל, ממובילות העתירה נגד הגירוש, כבר פעלו במאבק המנצח מול רואנדה, ועכשיו פונות לקהילה שלנו בבקשה אישית: שלחו אימייל ישיר לראש ממשלת אוגנדה ולשר החוץ, וספרו להם שכל העולם צופה - כדי שיסרבו לתכנית האכזרית של נתניהו:

בחודשים האחרונים, הקהילה שלנו התגייסה לגל המחאה האדיר נגד הגירוש ובעד דרום ת״א  - יחד יצאנו לרחובות, שכנענו טייסים לסרב להטיס פליטים, והפעלנו לחץ על חברות תעופה זרות שמגרשות פליטים אל מותם. כבר סיכלנו את תכנית הגירוש פעם אחת, ועכשיו אנחנו קרובים יותר מתמיד לניצחון - בואו נעשה את זה שוב ונבטל סופית את הגירוש.

בנחישות, 

אלי, מעין, רלוקה, שדא, הלי ובנג׳י - צוות זזים

לקריאה נוספת:

בג״ץ קבע: אין כרגע הסכם המאפשר גירוש בכפייה לאוגנדה / לי ירון, הארץ 10.4.18
https://act.zazim.org.il/go/2855?t=6&akid=2160%2E51791%2ENuq8D-

המדינה לבג״ץ: מגעים מתקדמים עם אוגנדה לקליטת מבקשי המקלט / חדשות עשר 10.4.18
https://act.zazim.org.il/go/2860?t=8&akid=2160%2E51791%2ENuq8D-

המדינה השלישית שקרסה: ״רואנדה תכננה לקלוט את מבקשי המקלט ואז לגרש אותם / אמיר בוגן, ווינט 4.4.18
https://act.zazim.org.il/go/2856?t=10&akid=2160%2E51791%2ENuq8D-

נתניהו הודיע על ביטול הסכם מבקשי המקלט: ״נמשיך לפעול בנחישות להוצאת המסתננים״ / נעה לנדאו, לי ירון, הארץ 3.4.18

https://act.zazim.org.il/go/2857?t=12&akid=2160%2E51791%2ENuq8D-

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-80,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.