עדכוני החודש האחרון מנשים עושות שלום

ליאור גורפינקל • 9/8/2018 כניסות
אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון יולי 2018                      نشرة تموز "يوليو" 2018                       תמוז-אב התשע"ח

שלום

בט' באב שחל החודש ציינה ישראל את חורבן בית המקדש. תנועת נשים עושות שלום פועלת יום וליל למנוע שנאת חינם שתוצאותיה אלימות וחורבן. בידיעון זה סיכום הפעילות בכנסת ובאוהל האמהות שהקמנו מול הכנסת, רשמי מסע בבלפסט של נציגות התנועה שלמדו על סיום הסכסוך באירלנד, העלאת הפודקאסט הראשון של התנועה לאוויר, הרחבת הפעילות בטוויטר ודיווח על הפעילות השוטפת בארץ ובעולם.

כנסת נשים יוצאת לפגרה
البرلمان النسائي في عطلة

כנסת ישראל סיימה את מושב הקיץ בהעברת חוק הלאום. כתנועה שחברות בה יהודיות וערביות מכל העדות, חילוניות ודתיות מרוחב הקשת הפוליטית - אנחנו מייחלות לימים של שיתוף, אחווה, שוויון ושלום לכל אזרחי המדינה. אנחנו קוראות להנהגה בישראל לפעול לפי מגילת העצמאות על כל סעיפיה.

בביקור האחרון של כנסת הנשים הגענו 100 עושות שלום מרחבי הארץ והעברנו לכל הח"כיות והח"כים מסר: "עכשיו הזמן לגלות אומץ ונחישות! יש למצוא באופן מיידי חלופות מדיניות לפני הסלמה נוספת, ולהתחיל לדבר עם שכנינו במטרה להגיע להסכם מדיני. הגיע הרגע לצו 8 לשלום!!!"
אנו מסכמות 28 ביקורים ובהם למדנו על עבודת הכנסת, נפגשנו עם חברי כנסת מרוב סיעות הבית, צפינו במליאות הכנסת והשתתפנו בישיבות של ועדות הכנסת בנושאי פעילות נשים, שלום ובטחון.

מידע מקיף על הפעילות השנתית של צוות ועדות הכנסת בקישור זה
תיעוד הפעילות של כנסת הנשים כאן

פרידה מאוהל האמהות
توديع خيمة الأمهات

72 יום ישבנו, בחום כבד, ברוח ואפילו קצת בגשם, ב#אוהלהאימהות שהפך לנו לבית. אירחנו אלפי נשים וגברים, ילדות וילדים, מישראל ומהעולם – אלו שהגיעו במיוחד לירושלים כדי לבקר באוהל ואלו שהזדמנו לאוהל במקרה והצטרפו לשיחות, לפעילויות, לחוויות ולתנועה. נתנו במה לעשרות חברות וחברי כנסת ואנשי ציבור, שבאו לשמוע ולהשמיע. שמענו הרצאות וסיפורים, ניהלנו ויכוחים וצפינו בסרטים מעוררי השראה. האוהל היה עבורנו אי של תקווה והבנה ש#כןזהאפשרי!

היה שלום אוהל מופלא, נעמת לנו מאוד. נתראה בהמשך הדרך, וכמובן – לא נעצור עד הסכם מדיני!

רשמים אישיים מאוהל האמהות בקישור זה
על אוהל האמהות בתקשורת בקישור זה

קשר עם העולם
التواصل مع العالم

משלחת לאירלנד

בתאריך 1.7.18 יצאו שש נשים מתוכנו למסע לימודי מרתק בבלפסט בהובלת הכומר גארי מייסון, מייסד המכון Rethinking the Conflict, שבנה תוכנית הדרכה מיוחדת לנשים עושות שלום. פרויקט זה התאפשר בזכות תמיכתה של שגרירת אירלנד בישראל, אליסון קלי, ובמימון מלא של משרד החוץ האירי. מטרת הפרויקט היתה ללמוד על הסכסוך הארוך והאלים ועל תהליך השלום בצפון אירלנד שהסתיים בהסכם יום שישי הטוב, שהשנה מציינים עשרים שנה לחתימתו.
סיכום המסע באירלנד בקישור זה

ובנוסף:

 • משלחות מברזיל, איטליה ומדינות נוספות בעולם הגיעו לבקר באוהל האמהות.
 • ראיון מרתק בספרדית, עם חברת התנועה רות קירשנבאום, התקיים בערוץ NEWS24 שמשדר מיפו בשפות ערבית, אנגלית, צרפתית וספרדית. כן ירבו!
 • 527 פיסות שלום התקבלו מנעמ''ת מקסיקו, משגרירת אירלנד, ומאישה משוודיה שביקרה באוהל, התלהבה ושלחה.
 • קבוצת סטודנטים מוינה יעשו סרטון על נשים עושות שלום במסגרת פרויקט על השלום.
 • קבוצת מורים, ממדינת פורטו אלגרה שבדרום ברזיל, הגיעה לביקור בישראל ונחשפה לתנועה במפגש מרתק, והבטיחה לארגן פעילויות להכנת פיסות שלום בבתי הספר שלהם.

המשלחת שלנו באירלנד

דרכים חדשות להיות בקשר
طرق تواصل جديدة

הטוויטר זירה חשובה לדיאלוג!
انضمي لتويتر- زاوية مهمة للحوار!

הטוויטר זירה חשובה במיוחד כשרוצות לתקשר עם נבחרי ציבור ועיתונאים. לתנועה חשבון טוויטר, ולאחרונה מספר חברות לקחו על עצמן לפתוח חשבונות אישיים, לצייץ, לעקוב ולהדהד (בטוויטרית זה נקרא לרטווט) את הציוצים של חברות התנועה, על מנת למנף את התנועה. יש לנו כבר מעל 200 עוקבים ויותר מ-400,000 חשיפות!

והתוצאות: האם שמעתן את הראיון המרגש עם ויויאן בגלי צה"ל? את הכיסוי של ערוץ 10 לאירוע בעוטף עזה? זה קרה בזכות הציוצים שלנו בטוויטר!

נבחרת הטוויטר מחפשת נשים נוספות שמוכנות לפעול מבלי לקום מהכורסא, לעזור להדהד את התנועה ואת מסריה בקרב מקבלי ההחלטות והתקשורת. ומי שכבר נמצאת בטוויטר: עקבי אחרינו ועזרי לנו לצבור עוקבים ולהדהד את הציוצים של התנועה. למידע נוסף פנו לג'סיקה:
jmontell2012@gmail.com

ערוץ הפודקאסט עלה לאוויר
قناة البودكاست تخرج للنور

קבלו במחיאות כפיים סוערות את השידור הראשון של הפודקאסט שעלה לאוויר בתחילת יולי.

פודקאסט הוא שידור רדיו שמאפשר העמקה בתכנים ושניתן להקשיב לו ללא עלות מכל מקום.

הפודקאסט הראשון מוקדש לתהליך הקמתה של התנועה ולחמשת העקרונות העומדים בבסיס פעילותה כיום. נשמח אם כל אחת תיכנס לקישור, תקשיב לשידור ותפיץ אותו לעוד 5 נשים מחוץ לתנועה על מנת שנוכל להגדיל את החשיפה.

לידיעה בהרחבה לחצי כאן

להאזנה להסכת לחצי כאן

להצעות והערות מוזמנות לכתוב לנו לכתובת:

podcastwwp@gmail.com


הכרות עם צוותי התנועה - צוות קשרי פנים
التعرف على طواقم الحركة- طاقم العلاقات الداخلية

המטרות המרכזיות של צוות קשרי פנים הן ליזום קשרים ושיתופי פעולה עם ארגונים, תנועות ומובילי דעה אחרים, כדי לחזק את התנועה, להגדיל את מספר החברות ולהעביר את מסרי התנועה לקהלים גדולים. שיתופי הפעולה החדשים הם גם הזדמנות לחברות התנועה להיחשף לידע נוסף ולחוויות שונות.

כיצד פועל הצוות, אילו שיתופי פעולה מתקיימים, וגם הזמנה להצטרף לצוות בכתבה הבאה

זרקור על אזור - הערבה התיכונה
تسليط الضوء على منطقة- العربة الوسطى

בערבה נמצאים ישובים כפריים קטנים ורחוקים זה מזה. איך פועלות במקום מרוחק הן ממרכז הארץ והן מישוב לישוב? הנה מה שמספרות נשות הערבה: "התוודענו אל התנועה אחרי הקרנת הסרט על נשות ליבריה שהתקיימה בקיבוץ אילות לפני כשנתיים וחצי. השמועות על התנועה הגיעו עוד לפני כן אבל היה קשה לקום מהכורסא. האמת היא, שעדיין קשה, כי האזור בו אנו גרות כל-כך מרוחק, כך שצריך לרצות מאד מאד להשתתף בפעילויות המגוונות של התנועה..."

איך הן פועלות בתנאים הייחודיים של האזור? כמה נשים רשומות? באיזה צמתים הן עומדות? על כך ועוד בכתבה זו

ויויאן סילבר - אשה עושה שלום
فيفيان سيلفر- سيدة تصنع السلام

ויויאן גרה בקיבוץ בארי ממש מול עזה. ועל כך היא כותבת: "החיים באזור העוטף לא מאפשרים מנוחה. בוערת בי הכמיהה לחיים של ביטחון, של כבוד הדדי וחופש לשני העמים. קשה לי בכלל לחשוב על האפשרות של מלחמה נוספת, הרי היא לא תשיג שום פתרון, אלא רק תגרום לעוד הרוגים ופצועים. אחרי שחווים נפילת קסאמים ובתקשורת מודיעים שלא היו נפגעים, בא לי לצעוק: ''על מה אתם מדברים??? יש הרבה מאוד נפגעים - נפגעים בנפש''.

כיצד ויויאן הגיעה לארץ, לפעילות שלום ולתנועת נשים עושות שלום בכתבה הבאה

עושות ועושות ועושות نصنع ونصنع ونصنع  

 • השתתפנו בכנס ההשקה של אמנת השיח הישראלי, שיזמו ארגון "דרכנו" בשיתוף פעולה עם ארגונים מכל קצוות הקשת בישראל. יחד אתם אנחנו מנסות ליצור שיח נקי מאלימות והתלהמות.
 • אני רוצה לעשות איתך שלום – סדרת מפגשים בסימן אהבת חינם התקיימה בתקופת בין-המצרים באורנית, שילה, ירושלים, שדה בועז, תקוע ועפרה - תוצר של קשר מתמשך שנבנה בין התנועה לאנשי יהודה ושומרון. על המפגשים בכתבה זו
 • חיבורים חדשים בין נשים עושות שלום ונשים משילה ומאריאל, עם שיח כנה ועמוק. ניפוץ בנועם של סטיגמות וקיטלוגים. הידברות אמיתית מהלב על חששות ופחדים ובעיקר - הבנה שיש לנו משימה משותפת, לאחות את הקרעים ולמצוא את המחבר.
 • בקיבוץ כברי התקיים כנס נשים במרחב הציבורי והפוליטי – התמודדות לרשויות מקומיות, עם חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס, הפעילה החברתית נורית חג'אג' ומתמודדות לרשויות באזור.
 • 500 בוגרות פרויקט בונות עתיד משותף, שמרביתן חברות התנועה, נפגשו בכנס נשים שלום ובטחון עם עיתונאיות, חברות כנסת ופעילות חברתיות שדיברו על הפן הנשי בפעילות שלהן.
 • צוותים של 2-3 מטפלות ירדו לישובים בעוטף עזה - רעים, כיסופים, נתיב העשרה, כפר עזה ובארי - כדי להעניק תשומת לב לעובדות החינוך וגם להשתתף באירוע הוקרה למתנדבים בכיבוי השריפות, בין אם זה המקצוע שלהם ובין אם לא!! התגמול היה בעיניים הנוצצות, בחיוכים, ברוגע ובהוקרת התודה.
 • מפגש שני של הקתדרה לנשים, שלום ובטחון התקיים בחיפה, תחת הכותרת הכח האינטגרטיבי של השפעת נשים, בהנחיית מיכל ריינר מומחית למגדר.
 • הצטרפנו למרוץ ראמוס 1, לזכרו של האיל סיתאוי ז"ל שנרצח לפני שנה בפיגוע בהר הבית, בכפר מע'אר.
 • הכנו ריבועי שלום במתנ''ס בעכו, הקרנו את הסרט על נשות ליבריה בבת שלמה ובנצר סירני, קיימנו חוגי בית ברמת גן וסדנת שיח מקדם בקהילת קמץ בירושלים, רכבנו לשלום בנמל תל-אביב, עמדנו בעשרות צמתים בארץ והקמנו דוכני החתמה במרחב הציבורי.

הפעילות הקרובה: סעו לשלום

פרויקט סעו לשלום קם לפני שנתיים כדי לפרסם בכל הארץ שנשים עושות שלום דורשות הסכם מדיני, ומאמינות שיש חלופות מדיניות. הצטרפו אלינו ביום חמישי הקרוב! פרטים בתמונה פה למטה. לפרטים נוספים יש להקיש כאן

לרשימה המלאה של הפעילויות בתקופה הקרובה יש להקיש כאן

לרשימה המלאה של הכתבות עלינו בתקשורת יש להקיש כאן

פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


לאתר שלנו

כתבו לנו מייל


נשלח לכתובת liorgurfinkel@gmail.com מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: הרימון 9 רמת אפעל
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה