במקום אל תגידו לא ידענו

ליאור גורפינקל • 14/10/2018 כניסות
שלום לכולם

במקום לדווח על הריסות בתים שהיו בדרום הר חברון ובבקעת הירדן, בגלל החשש מהריסת חאן אל אחמר בימים הקרובים, כתבתי שוב מאמר בעניין. אנא הפיצו.

תודה ושלום!

עמוס גבירץ

 

                                 זה לא אכיפת חוק זה פשע מלחמה

                                        מאת: עמוס גבירץ

   לא בסערת הקרב הם גורשו מישראל ב-1951. ושוב לא בסערת הקרב צה"ל מתכוון להרוס את כל בתי כפרם ולגרש את בני שבט הג'הלין החיים בחאן אל אחמר. שוב מתכננת ישראל לפגוע באנשים שכל פשעם היותם בדואים תחת שלטון ישראל. שוב ישלחו את צה"ל לבצע פעולת מלחמה חד צדדית נגד אוכלוסייה אזרחית חסרת מגן. פעולה הנוגדת את המוסר, את האתיקה של צבא ומלחמה, את אמנות זכויות האדם ואת החוק הבינלאומי.

   המלחמה החד צדדית שמנהל צה"ל נגד האוכלוסייה האזרחית חסרת המגן שתחת שליטתו מאז 1967 כוללת: שוד קרקעות נרחב בתירוצים שונים ומשונים; הריסת בתים בלתי פוסקת; הקמת התנחלויות על אדמות שדודות, הרחבתן והגנה עליהן; גירושים; שוד מימיהם ומחצביהם; מניעת חזרת פלסטינים ששהו בחו"ל זמן רב; מניעת איחוד משפחות; מניעת כניסה של אורחיהם וכו'. כל אלה דברים שאין להם דבר עם ביטחון המדינה. הם כולם נעשים בשירות פרויקט הרחבת הטריטוריה של ישראל. כאשר פלסטינים מנסים להתנגד ל"טוב" שצה"ל ממטיר עליהם, מתחיל תפקידו הביטחוני.

   בממשלה ובצה"ל מבינים שהמלחמה החד צדדית הזאת כנגד האוכלוסייה חסרת המגן, הופכת את צה"ל מארגון לגיטימי, שהוקם להגנת המדינה ואזרחיה, לארגון פשע. זה מכיוון שהוא פועל בניגוד מוחלט לאתיקה של צבא ומלחמה. הוא מפר שלושה עקרונות אתיים חשובים של צבא ומלחמה. הוא מפעיל כוח אלים למטרות שאינן שמירת הביטחון; הוא פועל בניגוד לכלל של הגינות – לוחם נלחם בלוחם ולא באזרח חסר מגן; הוא נלחם בבני אדם לא מכיוון שהם התחילו ופגעו בנו, אלא בגלל עצם היותם. אז מצאו פיתרון פשוט לבעיה: הלבישו על המלחמה הזאת את לבוש ה"חוק"!

   עכשיו שולחים את חיילי צה"ל לאכוף את חוקי הכובש על אוכלוסייה אזרחית חסרת מגן, שאין לה שום יכולת לשלוח את נציגיה להשפיע על החקיקה הנוגעת לחייה. וכדי להוסיף ל"מהוגנות" של החקיקה הזאת, פתחו את בתי המשפט של ישראל בפני האוכלוסייה הכבושה.

   רק יש בעיה עם כל הקונצפט. ישראל פועלת בניגוד מוחלט לחוק הבינלאומי, לפיו כל ההתנחלויות בשטחים הכבושים אינן חוקיות וכל הפעילות הפוגעת באוכלוסייה הכבושה, שאינן למטרות ביטחוניות מובהקות, אינן חוקיות. מסתבר שלישראל יש משפטנים מבריקים, שמצאו דרכים לתת כסות חוקית להפרות השיטתיות של החוק הבינלאומי. כל זאת בגיבוי ארה"ב שלא מאפשרת לקהילה הבינלאומית למנוע מישראל את הפעילות הנפשעת הזאת.

   גורלה של חאן אל אחמר נגזר. לא יועילו מחאות של אזרחים ישראלים ובינלאומיים. לא יעזרו מחאות של מדינות כמו צרפת, בריטניה, גרמניה ואחרות. כל עוד ארה"ב לא מתנגדת אין מי שיעצור את הפשע המתוכנן. מה שנותר לעשות, הוא להמשיך למחות ולבוא לשם כדי לבטא סולידריות עם הקורבנות והתנגדות לפשע המתוכנן.     

 

 

 

 

לא תרצח