ידיעון אפריל 2018 של נשים עושות שלום

ליאור גורפינקל • 1/5/2018 כניסות
אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון אפריל 2018                   نشرة نيسان "أبريل" 2018                   ניסן-אייר התשע"ח

שלום

בחודש האביב חגגנו, זכרנו, ולא הפסקנו לפעול גם באווירה המתלהטת - כדי לקדם הסכם מדיני!
בידיעון הפעם דיווח מתא הצעירות, סקירה על אירועים שהתקיימו בארץ ובעולם, הכרות עם צוות שיח מקדם ועם יוזמות חדשות בשטח, והזמנה לחידוש הפעילות של כנסת הנשים במושב הקיץ.

כנסת הנשים מושב קיץ
البرلمان النسائي الدورة الصيفية

בתום פגרת האביב, כנסת ישראל חוזרת למושב הקיץ ואנחנו, לאחר שפקדנו אותה מדי שבוע במושב החורף, שבות לכנסת כל יום שני, נפגשות עם חברות וחברי הבית וצופות במליאה מיציע האורחים כדי להזכיר שאנחנו כאן, ממשיכות בדרישה שלנו להסכם מדיני.
למידע נוסף והרשמה.

קשר עם העולם
التواصل مع العالم

תנועת נשים עושות שלום מוזמנת לכנסים ואירועים רבים ברחבי העולם. אנו משקיעות זמן ומחשבה בבחירת הנציגות ושולחות כל פעם נשים אחרות, שלומדות היטב את נושא האירוע ומשקיעות שעות וימים בהכנת הנאומים והמפגשים, ובהמשך ביצירת קשרים עם משתתפי הכנס ויצירת חיבורים לצוותים מתאימים בתנועה.

בנוסף, קשר עם נציגים מהעולם מתקיים גם בארץ. הנה הפעילויות שהתקיימו החודש:

 • אביטל בראון ואתי לבני ייצגו את התנועה בכנס השנתי של J Street בוושינגטון והיו הנואמות המרכזיות במושב הפתיחה.לצפיה בנאומים יש להקיש כאן.
 • אתי דמבו ורעות שפר השתתפו במצעד השלום בסביליה, ספרד.
 • עליסה עשת מוזס ומירה עילבוני ייצגו את התנועה בפסטיבל בפרוג׳יה שבאיטליה.
 • הזמרות יעל דקלבאום ומירה עילבוני התראיינו בכנס עיתונות באיטליה, סיפרו על התנועה ועל נסיבות לידתו של השיר ״תפילת האמהות״.
 • נשות נעמ"ת ממקסיקו הצטרפו לפרויקט piece for peace בעקבות ביקור משלחת מטעמן בארץ.
 • נשים מצוות קשרים עם הקהילה הדיפלומטית פגשו את עמנואלה ז'ופרה, השגריר החדש של האיחוד האירופאי, שברך את הפעילות והביע הערכה ורצון לתמוך בתנועה.

מה קורה בתא הצעירות
نشاطات وحدة الشابات

תא הצעירות מוביל את פרויקט אחת שיודעת - סדרת הרצאות ברחבי הארץ שמטרתן להעניק לנשים צעירות ידע בנושאים של שלום, ביטחון והקונפליקט הישראלי פלסטיני.

הפרויקט נולד מתוך ניסיון לצמצם את אי השוויון המגדרי בשיח על ביטחון המדינה שמתנהל כיום בעיקר על ידי גברים. הפרויקט נותן למשתתפות בו ידע ומכשיר אותן להשתתף באופן פעיל בשיח המדיני-בטחוני וזאת בהקשר לאחת ממטרות תנועת ״נשים עושות שלום״ - יישום החלטה 1325 של האו״ם הקוראת לשלב נשים בתהליכי משא ומתן לשלום.

עד היום התקיימו הרצאות בירושלים, תל אביב ובאר שבע. זו הזדמנות טובה להודות למרצים/ות שהגיעו להעניק לנו מהידע שלהם/ן: הודא אבו ערקוב, ד״ר איילת הראל, שאול אריאלי, פרויקט שורשים וד״ר רונית מרזן.

מפגש של תא הצעירות עם עמותת שרשים.

הכרות עם צוותי התנועה והפעם - צוות שיח מקדם
تعارف على طواقم الحركة وهذة المرة- طاقم الحوار البناء

צוות שיח מקדם הוקם במטרה לתרגל וליישם תקשורת מכבדת ומועילה על מנת לקדם את עקרונות התנועה, בין היתר, באמצעות הנחיית שיחות וסדנאות, במפגשי פנים אל פנים ובמפגשי zoom וירטואליים. הצוות נותן מענה לשאלות כמו: איך לדבר, איך להקשיב, איך לקדם מטרות דרך השיח, ואיך להיזהר מלפגוע אחת בשנייה.

אנו בצוות מאמינות ששיח מקדם מביא לשיפור מתמיד ביחסים, הן כלפי פנים והן כלפי חוץ. אנחנו מתרגלות עם המשתתפות בסדנאות ניהול דיאלוג אמיתי מתוך סקרנות ולמידת צרכי האחר, ופיתוח עזרים בנושא השיח. אנחנו מקוות שנוכל להוות כתובת זמינה ומקצועית אליה יפנו במקרי תקשורת מאתגרת בין בודדות, בין צוותים ובין קבוצות.

לקריאה נוספת על שיח מקדם

יוזמות חדשות בשטח
مبادرات جديدة في الحقل

פרויקט הדוכנים
مشروع نقاط التسجيل للحركة

לאחר שעיצבנו דוכני הכרות והחתמה, התנסינו עם ארבעה דוכנים נודדים ולמדנו על היתרונות שלהם - מיתוג התנועה, נראות ממרחק, מקום נוח להזמין את העוברים ושבים להכיר את התנועה ולהצטרף - הוחלט להוסיף 20 דוכנים ולהפיץ אותם בכל האזורים שבהם יש פעילות החתמה.

ובנוסף - לעודד אזורים שעדיין לא מתקיימת בהם פעילות החתמה להצטרף לפרויקט. מוכנה להצטרף לפעילות החתמה באזורך? צרי קשר עם דליה 054-5704203.

פרויקט הדגלים
مشروع الأعلام

יוזמת הדגלים נבעה מהשאיפה לחיבור התנועה לחגיגות יום העצמאות, ומתוך רצון להצטרף למנהג הישראלי למלא את הארץ בדגלים דגלים, וגם בדגלים שלנו.

בימים ספורים מהולדת הרעיון עד יום העצמאות, חילקנו מיד ליד יותר מ-300 דגלים לחברות שביקשו לתלות על המכונית גם את דגל התנועה, ולהמשיך אתו מעבר לחג.

לרכישת דגלים ניתן לפנות לרכזות האזור.


נגה ברלב - אשה עושה שלום
نوغا بار ليف - سيدة تصنع السلام

נגה ברלב, מקיבוץ עין החורש, הצטרפה לתנועה עוד לפני שהתנועה נולדה, ובמילים שלה: "לנשים עושות שלום הגעתי בימי הייאוש הקשים שחוויתי במלחמת צוק איתן, כשהגעתי לאוהל של פורום המשפחות השכולות בתל-אביב, אליהם התחברתי כדי לחוות תקווה".

נגה היא האישה שמגיעה לפגישות עבודה עם פרחי ציפור גן-עדן, שמכינה סיכות תנועה מסרטי טורקיז כדי לחלק לכל אחת מהשותפות, ושמגיבה בפייסבוק לטוקבקיסטים מתלהמים במילים מרגיעות, מקשיבות ומזמינות למטרה המשותפת של כולנו – לחיות בשלום ובשלווה ביחד כאן בארץ הזאת.

עוד על נגה ועל הדרך שלה בתנועה קראו כאן

עושות ועושות ועושות نصنع ونصنع ونصنع  

 • בחול המועד פסח יצאנו למרחב הציבורי, סיפרנו על התנועה ורשמנו מאות חברות וחברים חדשות וחדשים. פעילות זו נעשתה ע"י צוותי "סיירת המאה אלף" בכל רחבי הארץ: מדרחוב זכרון יעקב, קניון ממילא ומתחם התחנה בירושלים, פסטיבל האבן באגם מונפורט במעלות, יער האילנות, יער חולדה, צעדת יוקנעם, צעדת פרדס חנה כרכור, פסטיבל הצגות ילדים בחיפה, רחבת היכל התרבות בתל אביב ומרחבי קיסריה העתיקה.
 • אירחנו את עמותת שורשים ולמדנו מהם על קירוב לבבות בין פלשתינים למתנחלים - בעיר יבנה ובמועדון ויצ"ו בגבעתיים.
 • הוזמנו על-ידי פרויקט זרעים של ריפוי בגבעת חביבה כדי להשתתף בטקס הטמנת זרעי מרפא ושלום (צהאצות) שמקורו בבודהיזם הטיבטי.
 • ביום העצמאות נשים עושות שלום מדימונה, עין החורש, מצר ומעין צבי הדליקו את משואת השלום ביישובים שלהן. ובאירוע שארגן "השומר החדש", באתר שיירת יחיעם, השתתפנו במעגלי שיח על מגילת העצמאות, והצגנו את התנועה לקהל הרחב.
 • קתדרה רמת השרון אירגנה מפגש ‬בנושא‭ ‬נשים‭ ‬רודפות‭ ‬שלום‭ ‬באיסלם‭ ‬וביהדות בהשתתפות איבתיסם‭ ‬מחמיד‭ ‬יועצת‭ ‬ראש‭ ‬מועצת‭ ‬פרדיס‭ ‬לקידום‭ ‬מעמד‭ ‬האישה, והרב‭ ‬וד”ר‭ ‬דניאל‭ ‬רוט‭ ‬מרצה‭ ‬לדת‭ ‬ובניית‭ ‬שלום‭ ‬באוניברסיטת‭ ‬בר‭ ‬אילן‭ ‬ובמרכז‭ ‬ליהדות‭ ‬ויישוב‭ ‬סכסוכים‭ ‬במכון‭ ‬פרדס‭ ‬בירושלים.
 • נשים‭ ‬עושות‭ ‬שלום מהדרום ‬ואלסנאבל‭ ‬‮–‬‭ ‬קייטרינג‭ ‬נשות‭ ‬חורה‭ ‬נפגשו בקיבוץ נגבה להכרות‭ ‬עם‭ ‬מגוון‭ ‬הקבוצות‭ ‬בחברה‭ ‬הישראלית.
 • מפגש הכרות ושיח בנושא מיהו האחר התקיים במיתר בהשתתפות ראש המועצה המקומית ועשרות נשים מהאזור. האונטולוגית פרופ' רחל עוזיאל סיפרה כיצד הצטרפה לתנועה, ובפאנל מגוון של נשים עושות שלום שמענו על דרכן כאקטיביסטיות.
 • נשות ירושלים קיימו מפגש ומעגל שיח ‬עם מייק‭ ‬פרשקר מחבר‭ ‬הספר ‬מקום‭ ‬לכולנו‮ על‭ ‬לכידות‭ ‬חברתית‭ ‬ועתיד‭ ‬ישראל.
 • הוזמנו להשתתף במפגש של ארגון בני אברהם, ארגון בין דתי, בדלית אל כרמל, יחד עם קבוצה אמריקאית מהארגון שהתעניינה מאד בתנועה.
 • נשות הגליל העליון ביקרו בביתה של חברתן פעילת השלום סלאם הייב ז"ל מטובה זנגריה, והגשימו את חלומה ליצור קשר ולקיים מפגשים עם נשים עושות שלום בכפר.
 • תא הצעירות ארגן מפגש חשיפה על התנועה באנגלית, ובו הוקרן הסרט ונערכה שיחה פתוחה עם קהל של 70 משתתפות/ים.
 • נשות זכרון יעקב והסביבה אירחו את נשות נצרת בביקור גומלין וקיימו סיור ושיח מקרב בגן הנדיב‬ ובעיר.
 • נשים עושות שלום הצטרפו למפגש משותף של מתנ"ס מגדל העמק ומתנ"ס יפיע.
 • יוזמה מקדמת נוספת: החודש נפתח בטבעון קורס בן 4 פגישות להנחיית מעגלי שיח והקשבה בהשתתפות חברות התנועה.
 • כמדי חודש, קיימנו חוגי בית - למנהלות שיווק ומחקר במכבי שירותי בריאות בתל אביב, ובבית פרטי בירושלים. הקרנו את הסרט על נשות ליבריה - בשדה יואב, במאור ובטל-אל. הכנו פיסות שלום - בבית בלב ובפסטיבל חיבורים במרחב. רכבנו לשלום, יצאנו לשווקים ולמרכזי קניות ועוד ועוד.

הפעילויות הקרובות ​الفعاليات القريبة

סעו לשלום سافروا بسلام

פרויקט הצמתים ממשיך. כל יום חמישי, האחרון לחודש בין השעות 17:00-18:30 אנחנו עומדות בתשעים צמתים ממטולה עד אילת. המועד הבא הוא 31 במאי.

הצטרפו אלינו ויחד נכסה את מפת הארץ בדרישה להסכם מדיני!

מידע על הצומת הקרוב לביתך בקישור זה

יום לבן וטורקיז يوم الأبيض والتركوازي

תארו לעצמכן 35,000 נשים עושות שלום לבושות לבן וטורקיז - ברחוב, בעבודה, בשוק, במרכזים מסחריים ובכל מקום ואתר - יום אחד כל חודש. כן, זה מה שאנחנו הולכות לעשות כל יום חמישי אחרון בחודש, במקביל לפרויקט סעו לשלום.

ב-31 במאי מוזמנות להתלבש ולהצטרף!


פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


לאתר שלנו

כתבו לנו מייל


נשלח לכתובת liorgurfinkel@gmail.com מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: הרימון 9 רמת אפעל
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה