עוצרים את המתנחלים האלימים

ליאור גורפינקל • 29/4/2018 כניסות


מתנחלים אלימים מסתערים על עדרי צאן של רועים פלסטינים בפראות, דופקים על סירים ומבריחים את הכבשים לכל עבר. התוצאות הן קטלניות - הצאן לא מגיע למרעה, כבשות הרות בורחות בבעתה ומפילות את עובריהן, ומשפחות שלמות מאבדות את פרנסתן ונאלצות לעזוב את בתיהן.

אזורים כמו בקעת הירדן או דרום הר חברון רחוקים מעיני המצלמות, והמתנחלים התוקפים כנראה סומכים על זה שהמשטרה והצבא יעלימו עין  והציבור יישאר אדיש. אבל יש משהו שהם לא לקחו בחשבון: הכוח האדיר של 90,000 זזות וזזים שלא מתכוונים לתת לאלימות לעבור בשקט -

בואו נגרום לכך שהאחראים לא יוכלו להתעלם יותר - הצטרפו עכשיו וקראו לראש המנהל האזרחי ואלוף פיקוד מרכז להנחות את החיילים בשטח לעצור מיד את האלימות:

בשנה האחרונה נראה שבנט וחבריו בימין הקיצוני פועלים בכל הכוח לגרש את כל הקהילות הפלסטיניות הסמוכות להתנחלויות. משרד הביטחון פיזר צווי פינוי והריסה בעשרות כפרים ומאות משפחות עלולות לאבד את ביתן.

השיטה החדשה והאכזרית של המתנחלים האלימים לפגוע בכבשים כדי לגרש משפחות היא התוצאה של ניסיונות הסיפוח, והגירוש, וההסתה - ובימין הקיצוני נחושים להגשים את חלום הבלהות הזה.

רק סיום הכיבוש יעצור את האלימות כלפי המשפחות ויגן על רועי הצאן - אבל עד אז לצבא יש מחויבות להגן על התושבים מפני האלימות והתקיפות של מתנחלים בשטח. פעילים בשטח מדווחים על אלימות קשה. אם אנחנו נעמוד נחושים מול ניסיונות הגירוש והסיפוח ונעצור את המתנחלים האלימים - נוכל לשנות את כל המשוואה. בואו נפעל עכשיו כדי לעצור את האלימות ואת גירוש המשפחות:

פעם אחר פעם, הקהילה שלנו פועלת בנחישות מול המתנחלים האלימים ותוצאות ההסתה של הימין הקיצוני: עשרות מאיתנו מימנו אוטובוסים עבור פעילים ישראלים שהצטרפו לחקלאים כדי למנוע אלימות בשטח בזמן מסיק הזיתים, והזרמנו מי שתיה לכפרים שנותקו ממים בחום הקיץ. אנחנו יודעים שהדרך לסיום הכיבוש עוד ארוכה, אבל אנחנו נמשיך לפעול יום אחר יום וקמפיין אחר קמפיין נגד הכיבוש ולמען עתיד צודק וטוב יותר לכולנו.

בנחישות והערכה,

אלי, מעין, שדא, רלוקה, בנג׳י והלי - צוות זזים

 

לקריאה נוספת:

צה״ל מתכוון להרוס את בתיהם של מאות פלסטינים בבקעה / עמירה הס, הארץ 12.11.2017

https://act.zazim.org.il/go/2871?t=6&akid=2222%2E51791%2E_V1n4-

תיעוד מזעזע: תושב התנחלות משסע את כלבו בכבשים פלסטינים / רשת, 19.3.18

http://act.zazim.org.il/go/2872?t=8&akid=2222%2E51791%2E_V1n4-

 מספר האירועים שבהם מתנחלים תוקפים פלסטינים עולה, אך איש לא נתון במעצר / יותם ברגר, הארץ 28.3.2018

https://act.zazim.org.il/go/2873?t=10&akid=2222%2E51791%2E_V1n4-

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-80,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.