חוק החופים - המאבק נמשך

ליאור גורפינקל • 22/6/2018 כניסות


בואו נבהיר לח״כים שהם חייבים לעמוד לצידנו

זזות וזזים יקרות/ים,

שבוע שעבר, טרקטורים עלו על החוף באכזיב מטרים ספורים משפת הים, והחלו לשטח, לחפור, ולהרוס את החוף. עכשיו יש לנו שלושה שבועות להעביר את התיקון לחוק החופים כדי שהדחפורים לא יהרסו גם את שאר החופים שלנו.

יותר מ-23,000 פעילות ופעילי זזים כבר קראו לשרים לאשר את החוק, אבל כדי לנצח את הקשרים והכסף של הטייקונים אנחנו חייבים להפעיל הרבה יותר לחץ. בתחילת יולי החוק יעלה שוב להצבעה, הפעם במליאת הכנסת - בואו נבהיר לכל חברת וחבר כנסת שהפעם הם חייבים לעמוד לצידנו, ולא עם הטייקונים.

יש לנו רק שלושה שבועות להציל את החופים: לחצו עכשיו כדי לשלוח מייל ישירות לתיבת הדוא״ל של כל הח״כים - וקראו להם להצביע בעד החוק:

בעלי אינטרסים ואילי נדל״ן רוצים שהמאבק למען החופים שלנו יעלם - אבל יחד כבר הוכחנו שיש לנו כוח עצום ואנחנו לא הולכים לשום מקום. אחרי שהצלחנו להדוף את הכוחות שניסו להוריד את התיקון לחוק מסדר היום לצמיתות בוועדת השרים - שאלנו אותך איך עלינו להמשיך במאבק. זה מה שחשבתם/ן:

עשרות אלפים מאיתנו כבר הצטרפו לקריאה לשרים לאשר את החוק, ויחד שכנענו את השר להגנת הסביבה זאב אלקין לעמוד לצידנו - אבל הטייקונים שמתנגדים לחוק כנראה מפעילים לחץ עצום מאחורי הקלעים, וכדי לנצח אנחנו צריכים להגיע לכל אחת ואחד מחברי הכנסת. שלחו עכשיו מייל ישירות לכל הח״כים וקראו להם לעמוד לצד הציבור ולהגן על החופים:

בזכות מאבק אזרחי החוק להגנת החופים עבר ב-2004, ורק לחץ אזרחי יוכל להעביר את התיקון הנחוץ גם הפעם. יחד כבר שכנענו את אלקין לעמוד לצידנו, והשארנו את התיקון לחוק על סדר היום. עכשיו אנחנו ממשיכים לפעול כדי לשכנע את שאר הח״כים לעמוד לצידנו ולהציל את החופים של כולנו - עד שננצח.

בנחישות,

אלי, מעין, מחמוד, רלוקה, הלי ובנג׳י - צוות זזים

 

לקריאה נוספת: 

דב חנין: “ועדת השרים לחקיקה נכשלה היום בהגנה על החופים” / אורי חודי, גלובס 3.6.18

https://act.zazim.org.il/go/3044?t=6&akid=2407%2E51791%2EpfDAlx

 

הצעת תיקון חוק החופים עולה להצבעה / אוהד גבירץ, הטלוויזיה החברתית 7.6.2018

https://act.zazim.org.il/go/3045?t=8&akid=2407%2E51791%2EpfDAlx

זזים היא תנועה אזרחית של למעלה מ-80,000 פעילות ופעילים שיוזמים קמפיינים בנושאים בוערים כדי לקדם שוויון, שלום, זכויות אדם וצדק חברתי.

קיבלת את ההודעה שלנו בגלל שהצטרפת לקמפיין "" בתאריך 23/08/17 באמצעות כתובת האימייל liorgurfinkel@gmail.com. כדי להמשיך לקבל את ההודעות שלנו לתיבת הדוא״ל שלך ולא לספאם, כדאי להוסיף את הכתובת הזו לאנשי הקשר שלך. כדי לשנות את השפה שבה אתם מקבלים מאתנו הודעות (אנחנו פועלים בעיקר בעברית ובערבית ולעתים גם באנגלית) או להחליף כתובת אימייל, לחצו כאן.

להסרה מרשימת התפוצה לחצו כאן.