פתיחת כיתות לימוד לכיתות א-ט לילדים הפלסטינים המאושפזים בביה"ח לילדים בתל השומר

ליאור גורפינקל • 16/1/2018 כניסות


שלום רב

 

ביקור חולים היא מצווה הנכללת בגמילות חסדים ועניינה לבקר אצל החולה, להשתתף בצערו, לעודד אותו ולראות למה הוא נזקק ואיך אפשר לסייע לו.

לאחרונה נפתחו כיתות לימוד א'-ט' לילדים הפלסטינים המאושפזים בתל השומר, נפתח בתל השומר גם מסגד לתפילת המוסלמים.  כיתות הלימוד הן אישיות במסגרת ביה"ס לילדים הפלסטינים ומלמדות בו מורות ערביות.

השבוע קניתי בשכם לכיתות הלימוד כ 200 ספרי לימוד חדשים לכיתות א-ט לכל המקצועות' ספרים שמשרד החינוך הפלסטיני הוציא. הספרים שימחו מאוד את הילדים הם מוכרים לילדים מאחר והם בדיוק הספרים שמהם הם לומדים בביה"ס שלהם.

 
כ 50 ילדים פלסטינים מהשטחים הכבושים ומעזה מאושפזים בביה"ח לילדים ע"ש לילי ואדמוד ספרא בתל השומר, רובם הגדול חולי סרטן דבר הדורש אשפוזים וטיפולים ארוכים של חודשים ולפעמים גם שנים, (מוחמד פרא –מוחי נמצא בשיבא עם סבו אבו נעים כ 8 שנים). בביה"ח הם מקבלים טיפול ויחס מדהים של כל צוות ביה"ח ללא הבדל צבע מין או לאום ורובם חוזרים בריאים לביתם ובמידה ונדרש חוזרים לביקורת או טיפולים נוספים . רוב הטיפול מתבצע במימון של הרשות הפלסטינית. אני אישית מלווה אותם בשטח ביה"ח ובהסדרת יציאתם מעזה שנים רבות בהתנדבות מלאה.

ביה"ח תל השומר הוא מעין בועה של שלום ודו קיום בין הישראלים והפלסטינים באזור המטורף בו אנחנו נמצאים וניתן לראות שם את הנוכחות הפלסטינית והישראלית המעורבת בכל מקום - במחלקות מתקיים דו-קיום אמיתי כאשר על פני כולם הדאגה לבריאות ילדם והרצון לחזור לביתם בריאים ושלמים בהקדם.

השהייה הארוכה של הילדים מחוץ לביתם, משפחתם, חבריהם, ביה"ס או כל מסגרת אחרת מקשה מאוד על הילדים שכ"א מהם מלווה ע"י מבוגר אחד ממשפחתם, הקושי הוא רב מאוד והניתוק מהמשפחה, מבית הספר, מהשפה , מהתרבות , אפילו הרגלי האוכל והקשר הטלפוני ועוד דברים רבים אחרים. מעבר לכל זה כל יציאה שלהם לבית החולים דורשת קבלת אישורי כניסה לישראל ויש קושי רב בקבלת אישורים אלה ובמיוחד ליוצאים מעזה עם ההגבלות הביטחוניות הרבות על מלוויהם ובקבלת אישורים עבורם. יחד עם זאת רבים הנכנסים לבתי החולים בישראל ובשטחים הכבושים וזאת מסיבות הומניטריות. לצערי הרב לא כך לגבי יציאת החולים מעזה למצרים שזה ממש כמעט ולא אפשרי. מידי יום נכנסים לישראל דרך מעבר ארז מעזה עשרות חולים ומלוויהם.


לאחרונה נפתח בתל השומר גם מסגד עבור המוסלמים ובקרוב יפתחו כיתות הלימוד האישיות במסגרת ביה"ס לילדים הפלסטינים עם מורות ערביות במימון משרד החינוך הישראלי ולצורך כך הם צריכים מספר פריטי ציוד חדשים ולא משומשים.

כל תרומה או רכישה של הרשום מטה תתקבל בברכה , בבקשה תעדכנו אותי buma.inbar@gmail.com

הכיתה ברובה מצוידת ( במימון משרד החינוך) ונשארו פרטים בודדים אשר עלינו להשלים בכדי שנוכל לפתוח את הכיתה, פרטים חדשים יתקבלו בשמחה
1. מחשבים נייחים, איפדים טאבלטים ומחשבים ניידים אפשרי גם יד שניה
2. מדפסת
3. 3 פופים מחומר סקאיירוחב 1.70 אורך 1.80 ס"מ.
4. חוברות עבודה ופעילות מגילאי גן ועד התיכון [ספרי לימוד יש מספיק]
5. משחקי הרכבה( כגון לגו)

נזכור כולנו: ממשלות חותמות הסכמים, (לו יהי אינשאללה) אנשים עושים שלום.

 

בתודה מראש 

בומה ענבר איש שלום

buma.inbar@gmail.com

ספרי לימוד בערבית 3ספרי לימוד בערבית 4